Το πρώτο τρίποντο της χρονιας ο Λήλας 2-1 τον Παντριαδικό

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Λήλας Βασιλικού στο φετινό πρωτάθλημα επί του Παντριαδικό με 2-1.
Ο Λήλας μπήκε αποφασισμένος και κατάφερε στο 14' να προηγηθεί στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Τσούρα
Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου 44' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν μετά από φάουλ του Αλεξίου ο Αγγελάκης με κεφαλιά έγραψε το 0-2 υπέρ του Λήλα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παντριαδικός μπήκε δυνατά και στο 52' μείωσε το σκορ με γκολ που πέτυχε ο Μουτουσίδης 2-1.
Ο Λήλας απάντησε στο 56' με κεραυνό του Μπαλόζι έξω από την περιοχή που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την συνέχεια για την ισοφάριση, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το υπερ τους σκορ και να πάρουν το πρώτο τους τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα.

Λήλας Βασιλικού: Τ Ταυταρίδης
 Τόρα, Κικίδης, Βάθης, Χαζαρίδης, Πεσχύρας (65' Ζευγολάτης), Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου, Μακρής (Πρίφτι), Μπαλόζι, Τσούρα (50' Θ. Μακρής).

Παντριαδικός: Β Τσιμιχόδημος.
Οικονομίδης, Καραμπέτσος (78' Πατερίτσας), Ταψής, Γκρινιάρης, Τζάβρας, Νόνας, Γ. Χασάνδρας, Κατσίμπρας, Τσιμιχόδημος (67' Τσούτσης), Μουτουσίδης, Δ. Χασάνδρας