Συντριβή της Κύμης με το βαρύ 94-61 από τον Προμηθέα στην Πάτρα

Mετά από μιά πολύ κακή εμφάνιση η Κύμη υπέστη βαριά ήττα από τον''Ευρωπαίο''Προμηθέα με
94-61 έχοντας δώσει 32 πόντους στους αντιπάλους από λάθη.Όσο κι αν αυτό το παιχνίδι δεν ήταν στα σχέδια των παικτών του Γ.Καστρίτη για κάτι καλό εν τούτοις η εν γένει εμφάνιση της Κύμης
έδειξε οτί η ομάδα πάσχει σε πολλούς τομείς.Ο Αλέξανδρος Θεοδώρου μάλιστα προέβει σε δηλώσεις πως επίκεινται θεαματικές αλλαγες προκειμένου να αλλάξει άρδην το κλίμα στην ομάδα.Αρχής
γενομένης από το κομβικό ματς εναντίον του Χολαργού την μεθεπόμενη εβδομάδα στο κλειστό ''
Τάσος Καμπούρης'' ένα ματς που η Κύμη θα πρέπει πάση θυσία να κερδίσει.Όσον αφορά το μάτς της Πάτρας δεν αντέχει σε κριτική καθώς οι του Προμηθέα έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο.Ά
λλωστε το 22-0 στο πρώτο δεκάλεπτο και η διαφορά στους 26 πόντους τα λέει όλα.Οι γηπεδούχοι
είχαν συνολικά 34 ασίστ με εντυπωσιακό τον Όντουμ ο οποίος τελείωσε με 14 ασίστ ρεκόρ για την φετεινή σεζόν στην κατηγορία.Το ημίχρον έληξε με 54-25 με τους γηπεδούχους στο τρίτο δεκάλεπτο και μετά να βάζουν την δεύτερη ομάδα .Τα δεκάλεπτα :33-7,54-25,70-46,94-61.Πάρκς 22,Όντουμ 14 ήταν οι πρωταγωνιστές των νικητών ενώ από την Κύμη Χόρτον 13 και Σάνγκς 4 επέπλευσαν.