ΑΟ Μαρμαρίου -ΑΟ Σκύρου 2-2

Με ισοπαλία έφυγαν οι Νησιώτες μας από την Κάρυστο μετά το 2-2 με το Μαρμάρι, αν και όπως εξελίχθηκε ο αγώνας το Μαρμάρι ήταν αυτό που πήρε την ισοπαλία από την Σκύρο που είχε ανεκμετάλλευτες ευκαιρίες.

Η Σκύρος ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχε ευκαιρίες, αλλά το Μαρμάρι ήταν αυτό που προηγήθηκε δύο φορές και στις καθυστερήσεις είχε δοκάρι για να πάρει την νίκη.

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με τους φιλοξενούμενους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία και να απειλούν σε δύο περιπτώσεις με τους Στεφάνου και Ξανθούλη την εστία του Καλογερόπουλου.
Στην πρώτη ουσιαστική επίθεση των γηπεδούχων στο 24' ο Μπαλογιάννης άνοιξε για το Μαρμάρι το σκορ 1-0.
Στο 40' με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χιώτης για την Σκύρο έφερε το αποτέλεσμα στα ίσια 1-1.
Στο 63' και πάλι ε τον Μπαλογιάννη το Μαρμάρι πήρε κεφάλι στο σκορ 2-1.
Στο 81' με ένα γυριστό σουτ έξω από την περιοχή ο Λύκος ισοφάρισε και πάλι για την Σκύρο 2-2

Στις καθυστερήσεις του αγώνα το Μαρμάρι είχε δοκάρι και την ευκαιρία να πάρει την νίκη.

Ο Πρόεδρος και οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ Σκύρου ευχαριστούν τον ΑΟ Μαρμαρίου για την φιλοξενία τους.