Νέα ήττα για την Κύμη στο Ρέθυμνο με 78-64 και έντονος προβληματισμός

Άλλη μια ήττα για την Κύμη αυτή την φορά μέσα στο Ρέθυμνο με 78-64 μένοντας κάτω από την γραμμή του υποβιβασμού και με την γηπεδούχο ομάδα να περνάει στην βαθμολογία τους Ευβοιώτες.Αν εξαιρέσει κανείς το τρίτο δεκάλεπτο εκεί που η Κύμη μπήκε στην διεκδίκηση της νίκης μειώνοντας
στον πόντο το υπόλοιπο διάστημα η ομάδα του κ.Κουτσού αποδείχθηκε λίγη για την σημασία του αγώνα.Στ στατιστικά του ματς οι του Ρεθύμνου έχοντας 38 έναντι 25 ρημπάουντ και 18 πόντους στον αιφνιδιασμό και άλλους 13 από δεύτερες επιθέσεις έδειξαν ποιος θα ήταν το αφεντικό στο ματς.Το σκορ στο ημίχρονο έκλεισε με 48-38 ενώ όπως προείπαμε η Κύμη μείωσε στους τρεις στο 23' με ένα σερί 9-2.Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι πιο υποψιασμένοι αντιπαρήλθαν στην ζώνη των Ευβοιωτων
και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με 61-52.Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε με την Κύμη χωρίς σψστές επιλογές και αρκετά λάθη μια διαφορά που έφτασε τελικά στο -14 και που ίσως στο τέλος του πρωταθλήματος αποδειχθεί καθοριστική.Τα δεκάλεπτα:23-17,48-38,61-52 και 78-64.
Ρέθυμνο:Ντάνιελς 5,Μπρέισι-Ντέιβις,Ραζής 3(1),Χριστοδούλου 11(1),Σιγκούνας 5(1),Μπάρτ 23(3)
Καλογιαννίδης,Κλάντον,Τζόουνς 11(1),Τζόνσον 20(4).
Κύμη:Χόρτον 11(1),Σάνγκς19(5),Χόλμς,Λιούις 14,Τουντζιαράκης,Καμπόρ,Ουάσινγκτον 7(1),Τσιάρας,Πουλιανίτης6(2),Μαραγκός 2,Στυλιανού 5.