Τελεθριακός - Αναγέννηση Λαμίας 78-71

Σε ένα πολύ καλό αγώνα ο Τελεθριακός επικράτησε της Αναγέννησης Λαμίας με 78-71 για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ, ανεβαίνοντας  μόνος του  στην 2η θέση, έχοντας διαφορά δύο βαθμών από την πρωτοπόρο ΧΒΑ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, αλλά οι παίκτες του Φώτου κράτησαν και  ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 20-17 και το ημίχρονο με 44-30.

Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο μέρος του αγώνα, με την ομάδα της Λαμίας να πιέζει και τον Τελειθριακό να δείχνει χαρακτήρα και να καταφέρνει να κρατήσει την διαφορά και τελικά να φύγει με το ρόζ φύλλο του αγώνα και σκορ 78-71.

Για άλλη μια φορά ο Γ. Ρουμελιώτης ξεχώρισε πετυχαίνοντας 36 πόντους, αλλά και ο Κιαπέκος πέτυχε τρία τρίποντα και 36 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-17, 24-13, 13-20, 21-21

Διαιτητές: Χουγιάζος – Χαϊνά