Οδηγός της κούρσας ο Αμαρυνθιακός -Ακολουθεί κατά πόδας η Κάρυστος

Στον τρίτο όμιλο της β΄ κατηγορίας ο Αμαρυνθιακός έχει πάρει κεφάλι στην βαθμολογία με την Κάρυστο να τον ακολουθεί σε απόσταση αναπνοής.
Οι πρωτοπόροι τα βρήκαν σκούρα για ένα ημίχρονο απέναντι στον Άρη Αγίου. Ιωάννη στην επανάληψη όμως το γρήγορο γκολ του Κόλλια ξεκλείδωσε την άμυνα των φιλοξενουμένων με αποτέλεσμα να έρθει η νίκη με 4-0.
Ο Α.Μυρτέζα πέτυχε δύο γκολ για τον Αμαρυνθιακό με τον Κοντρατζίου να βάζει και αυτός το ονομά του στους σκόρερ του παιχνιδιού.

Η Κάρυστος πέρασε από τη δύσκολη έδρα του Δύστου επικρατώντας με 0-2 της τοπικής ομάδας στο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Το συγκρότημα του Γ.Τσόκα που φέτος δείχνει ικανό για μεγάλα πράγματα άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Πιλάτη.
Οι γηπεδούχοι του Π.Ηλία προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσουν με το παιχνίδι να παίρνει άγρια ομορφιά.
Τελικά η Κάρυστος με γκολ του Μπούσουλα δέκα λεπτά πριν το τέλος κλείδωσε τη νίκη παίρνοντας το τρίποντο σε μία έδρα που λίγοι θα περάσουν.