Η Δροσιά είχε την ουσία (2-0) τον Ελλήσποντο

Πιο ουσιαστική η ομάδα της Δροσιάς επικράτησε στο γήπεδο της του Ελλήσποντου με 2-0 εδραιώνοντας την θέση της στις ψηλά στρώματα της βαθμολογίας.
Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο εκεί που οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα δύο γκολ με δράστη τον Μπασούκο.
Αρχικά στο 24' όταν από σέντρα του Καρλατήρα με κεφαλιά νίκησε τον Σπάχο και στο 43' μετά από συνδυασμό Ελευθερίου Σωκ. ,Σεινταράσι σέντρα του τελευταίου λάθος διώξιμο των αμυντικών και σε κενή εστία πέτυχε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελλήσποντος θα μπορούσε ίσως να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο ματς όμως ο φλύαρος τρόπος παιχνιδιού αλλά και ίσως το ότι έγιναν αργά οι αλλαγές τον οδήγησαν στην ήττα.
Σίγουρα ένας λόγος της εξέλιξης στο ματς αποτελεί και η μη εξοικείωση ομάδων όπως ο Ελλήσποντος σε συνθετικούς χλοοτάπητες .
Πολύ καλή η διαιτησία των Λάμπρου ,Κωνστάντιου και Αργύρη. Να σημειωθεί πως στις καθυστερήσεις είδε την κόκκινη για διαμαρτυρία ο αρχηγός του Ελλήσποντου ο Κουσερής.