Δια ποδός.. Βαρσαμά Ελλήσποντος Ν.Λαμψάκου - ΑΠΚΟ Δροσιάς 0-1

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι ο ΑΠΚΟ Δροσιάς με σκόρερ τον Βαρσαμά κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Νέα Λάμψακο και να ξεκινήσει με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα.
Στο Α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που θα μπορούσαν να προηγηθούν σε δύο περιπτώσεις αλλά δεν τα κατάφεραν με τον Κατσίμπρα στην πρώτη στο 17' και τον Μαρίνο στην δεύτερη στο 19'.
Στο Β' ημίχρονο ο Βαρσαμάς προειδοποίησε στο 54' αλλά το σουτ που έκανε έβγαλε σε κόρνερ ο Βασιλείου
Στο 61' όμως ο Βαρσαμάς βρέθηκε σε καλή θέση και με εύστοχο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας  το 0-1.
Ο Ελλήσποντος αντέδρασε στο τέλος και είχε κεφαλιά του Ντούμα στο 85' και σουτ του Νικολάου στο 88' αλλά και στις δύο φάσεις βρήκαν τον τερματοφύλακα Οικονομίδη σε ετοιμότητα.

Διαιτησία: Φώτης, Πριόνας - Χασάνδρας