Δεύτερη νίκη για τις Γούβες, 2-0 τον Σταυρό

Άλλη μια νίκη, η δεύτερη σε σειρά για τον Ευβοϊκό Γουβών με 2 – 0 απένατι στον Σταυρό, για την 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας της Εύβοιας.
Οι γούβες που φέτος έχουν δείξει την πρόθεσή τους να κάνουν τη διαφορά με τον Στάθη Κατσικόγιαννη στην τεχνική ηγεσία αλλά και με σημαντικές προσθήκες ποδοσφαιριστών στο ρόστερ του, άνοιξαν το σκορ στο πρώτο εικοσάλεπτο με τον Βασιλείου ( 1-0) και διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.
Χαρακτηριστικό το γεγονός πως η ομάδα των φιλοξενούμενων κατέβηκε στο γήπεδο μόνο με έντεκα ποδοσφαιριστές, παίζοντας και τα 90 λεπτά χωρίς αλλαγές.