Μεγάλη νίκη ο Έλλησποντος 2-1 την Χαλκίδα

Για την 3η αγωνιστική της Α΄Κατηγορίας ο Ελλήσποντος φιλοξένησε τον ΑΟ Χαλκίς σε έναν αγώνα που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-1 και τους γηπεδούχους να φεύγουν με ανατροπή.

Στο 17΄ η Χαλκίδα προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Πετρογιάννη μετά από λάθος της άμυνας, 0-1.
Στο 39΄ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Κουζούλογλου , μετα από ασιστ του Γεωργίου, 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Να σημειώσουμε πως  από το 30΄ η Χαλκίδα έπαιζε με 10 παίκτες, μιας και ο Καρβελάς είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και «πήρε το δρόμο» για τα αποδυτήρια.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, στο 49΄ συγκεκριμένα, ο Ντούμας κάνει την ανατροπή δίνοντας κεφάλι στον Ελλήσποντο, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Αγριόδημου, με την μπάλα να περνά κάτω από το σώμα του πορτέρε, 2-1.

Από εκεί και πέρα ο Ελλήσποντος έλεγξε το παιχνίδι και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη σημαντική νίκη.

Μαύρη εικόνα του παιχνιδιού, τα επεισόδια που έγιναν στην εξέδρα του γηπέδου μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Γιώργος Νικολάου