Έυκολα ο Ηρακλής 3-0 την Αιδηψό

Δεν δυσκολεύτηκε ο Ηρακλής ψαχνών σήμερα το απόγευμα(13/10) στα ψαχνά και επικράτησε εύκολα επί της Αιδηψού με σκορ 3-0 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας της Εύβοιας.
Μια νίκη που τον κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α κατηγορίας μαζί με τον Ταμυναϊκό.

Οι παίχτες του κυρίου Μεθενίτη έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, από την άλλη το συγκρότημα του Θανάση Γουρνά προσπάθησε να κλείσει τους χώρους στην άμυνα και να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις πράγμα που δεν τα κατάφερε τελικά.

Από το πρώτο λεπτό οι παίχτες του "γηραιού" προσπάθησαν να πιέσουν τον αντίπαλο ψηλά και να κυριαρχήσουν στο γήπεδο.
Στο 10 λεπτό αλλεπάλληλα σουτ του Στεργίου και του Σταματάκου σταμάτησαν οι αμυντικοί της Αιδηψού.
Στο 19 λεπτό ο Μήτρου εκτέλεσε κόρνερ ο Ρεπετσάς έπιασε την κεφαλιά η μπάλα κατέληξε άουτ.
Στο 28 λεπτό είχαμε την πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στην περιοχή του Ηρακλή όταν ο Τίτο Μπιμπάι εκτέλεσε φάουλ η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Ηρακλή.
Στο 29 λεπτό ο Ρεπετσάς εξ επαφής σούταρε απέκρουσε σωτήρια ο Κυριακού.
Στο 33λεπτό είχαμε το γκολ για τον Ηρακλή όταν ο Σταματάκος μπήκε στην περιοχή σούταρε ο Κυριακού απέκρουσε και ο Μαναρίτσας με σουτ έκανε το 1-0.
Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Μαναρίτσας με σουτ "κεραυνό"έκανε το 2-0 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ηρακλή να έχει την κατοχή μπάλας και να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες.
Στο 62 λεπτό ο Σταματάκος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με σουτ στο "Γ" της εστίας του Κυριακού κάνοντας το 3-0.
Ο κύριος Μεθενίτης προχώρησε σε αλλαγές βγάζοντας από τον αγώνα στο τελευταίο εικοσάλεπτο τους σκόρερ Σταματάκο , Μαναρίτσα θέλοντας να τους ξεκουράσει από τα συνεχόμενα παιχνίδια.
Στο 64 λεπτό ο Ρεπετσάς από κοντά έπιασε την κεφαλιά άουτ.
Στο 78 λεπτό ο Μήτρου σούταρε με καλές προϋποθέσεις πάλι άουτ.