Τα μοιράστηκαν όλα Μακρυκάπα και Ελλήσποντος

Δυνατό παιχνίδια όπως αναμενόταν αλώστε από δυο καλές ομάδες της Α κατηγορίας παρακολουθήσαν όσοι βρέθηκαν στη Μακρυκάπα όπου η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλοι με τον Ελλήσποντο με σκορ 1-1.
Πολύ καλά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι παίχτες του Νίκου Κιαπέκου και στο 13 λεπτό ο Μάκης Σίδερης άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.
Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό Ντέρμπι με σκληρές μονομαχίες εκατέρωθεν .
Στην επανάληψη οι παίχτες του κυρίου Καλημάνη πάλεψαν για την ισοφάριση όπου τελικά ήρθε  πέντε λεπτά πριν το τέλος με τον Κουζούλογλου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να διαμορφώνει το τελικό σκορ 1-1  δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος): Δρενάφτσης, Βουρδάνος, Χ. Χασάνδρας, Κουτσαυλής, Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Σηφάκης, Τσούτσης (71′ Λέκκας), Σίδερης, Δ. Χασάνδρας (68′ Κούκουρας).

Ελλήσποντος (Κώστας Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός, Μπούρικας, Γεωργίου, Ντούκα, Χιούσκα, Νικολάου, Κατσίμπρας, Κουζούλογλου, Ντούμας, Μαρίνος (60′ Ανέστης).