Χρυσό τρίποντο για τους μαυραετούς

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Δόξα Προκοπίου μέσα στο Μπούρτζι επί του τοπικού Ευβοϊκού με σκορ 2-1.
Η φιλοξενούμενοι με την νίκη αυτή ανέβηκαν στη βαθμολογία πηγαίνοντας στους 6 πόντους, από την άλλη η ομάδα του Ευβοϊκού παρέμεινε χωρίς βαθμό στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.
Στο 41 λεπτό ο Κεχαγιάς εκτέλεσε φάουλ ο Τσούπρος έπιασε την κεφάλια ανοίγοντας το σκορ (0-1).
Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τέρμα του Κρεμασμένου με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στην επανάληψη η Δόξα κατάφερε να πάρει το παιχνίδι χάρη στο γκολ του Αλεξίου με σουτ μέσα από την περιοχή  διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-2.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (Βαγγέλης Τόγιας): Τσιμπός, Λύκος, Ντούνας (79′ Κοτρώτσιος), Λ. Μαραγκός, Κολιόπουλος (68′ Δ. Βαβουλιώτης), Νόνας, Ντουλελλάρι (83′ Τζάνος), Αποστόλου, Μπαλάνος, Ντουλαβέρης, Κρεμασμένος.

Δόξα Προκόπιου (Δημήτρης Νάνος): Αλατζάς, Τζαφεράι, Κεχαγιάς, Κανελλόπουλος, Τσούπρος, Μακρής, Περήφανος (78′ Γ. Μορφούλης), Μάλλιαρης, Καλάης (89′ Κοντογιάννης), Αλεξίου, Θ. Μορφούλης.