Του πήρε την μπουκιά από το στόμα στις καθυστερήσεις, Αγ.Λουκάς - Ζάρητρα 3-3

Σε ένα παιχνίδι που όλα έδειχναν ότι οι πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα Ζάρακες θα φύγουν με ακόμα τρεις βαθμούς και θα εδραιωθούν στην κορυφή ο Αγιος Λουκάς δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με 2 γκολ στο 89' και στο 90+3' έφερε τον αγώνα στα ίσια και πήρε πολύτιμο βαθμό.
Στο Α' ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν τον αντίπαλο και να προηγούνται νωρίς με 1-0 αποτέλεσμα που κράτησαν έως την ανάπαυλα.
Στο Β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι έκαναν την ολική ανατροπή αλλά ολιγώρησαν στο τέλος με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να φτάσουν στην ισοφάριση.

Γκολ και φάσεις:

Στο 3' με ωραίο πλασέ του Καλαμιώτη οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0.
Στο 11' σουτ του Μεταξά πέρασε ελάχιστα έξω από την συμβολή των δοκαριών του Καρκαλέτση.
Στο 14' ο Σπανός βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά πάνω στο σουτ το πρόλαβε ο Κιάτος και απομάκρυνε.
Στο 34' σουτ του Μάριου Κρόκου η μπάλα πέρασε λίγο έξω από τα αντίπαλα δοκάρια.
Στο 46' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιούση έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σκοντόβολος.
Στο 53' από εκτέλεση κόρνερ ο Κιούσης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σκοντόβολου και κάνει το 1-1.
Στο 68' ο Σπανός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνει το 1-2.
Στο 86' ο Πιλάτης έκλεψε την μπάλα από τον Σκοντόβολο και με πλασέ έκανε το 1-3.
Στο 89' ο Κρόκος εκμεταλλεύεται άστοχη έξοδο του Καρκαλέτση και κάνει το 2-3.
Στο 90+1' ο Λάμπρου βγαίνει σε τετ α τετ αλλά ο Καρκαλέτσης απέκρουσε με τα πόδια.
Στο 90+3' ο Γιαγκίνης που είχε περάσει αλλαγή από το 57' με πλασέ έκανε το τελικό 3-3.

Διαιτησία: Βελέτζας, Σέρρας - Μπούρικας