Νηλέας Νεοχωρίου - Ευβοϊκος Αγ.Νικολάου 1-2 στην παράταση

Δύσκολη νίκη πρόκριση στην παράταση για τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου μέσα στο Νεοχώρι επί του τοπικού Νηλέα με 2-1.
Σε ένα παιχνίδι που στο Α' ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας το Νεοχώρι κατάφερε να προηγηθεί και να δυσκολέψει πολύ τους φιλοξενούμενους που παρά το γεγονός ότι στο Β' ημίχρονο ήταν καλύτεροι και είχαν και δύο δοκάρια δεν μπορούσαν να σκοράρουν, αλλά έφτασαν τελικά στην ισοφάριση στο 89' και οδήγησαν τον αγώνα στην παράταση.
Με το δεύτερο γκολ του Τζάνου στο 92' πήραν την πρόκριση και συνεχίζουν στη επόμενη φάση του κυπέλλου "Νίκος Δαφνής".

Φάσεις και γκολ.

Στο 38' σε σουτ του Τζόκα και προσωρινή απέκρουση του Τζαβαρή ο Γιώργος Ζωντός από κοντά έκανε το 1-0.
Στο 40' σουτ του Τζάνου πέρασε λίγο άουτ.
Στο 42' το Νεοχώρι είχε καλή ευκαιρία με τον Θανάση Ζωντό ο οποίος από καλή θέση σούταρε άουτ.
Στο Β' ημίχρονο ο Ευβοϊκός ήταν καλύτερος είχε 3-4 καλές ευκαιρίες,  δοκάρι με τον κολιόπουλο στο 71', έφτασε στην ισοφάριση 1-1 με τον Τζάνο στο 89' και είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Νόνα στο 90'.
 Στην παράταση και συγκεκριμένα στο 92' οι φιλοξενούμενοι με το δεύτερο γκολ του Τζάνου έκαναν το 1-2  που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.