ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Αποτελέσματα, σκόρερ και συνθέσεις

Πέντε αγώνες για την Α' φάση του κυπέλλου είχαμε το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πρώτο λόγο καθώς πέτυχαν τρεις νίκες έναντι μίας των γηπεδούχων, ενώ ένα παιχνίδι έληξε ισόπαλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ - ΣΤΑΥΡΟΣ  3-0

Σκόρερ και των τριών τερμάτων των γηπεδούχων ήταν ο Γιώργος Κωνσταντάγκας ο οποίος σκόραρε στο 20', στο 45' και στο 50' πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Βαγγέλης Ζέρβας): Κηρόπουλος, Πασάι, Μπαλαμπάνης, Γκρινιάρης, Μπατζέλης, Μαστροκώστας (70′ Λέκκας), Ν. Γκίκας (70′ Κικίδης), Λούρος, Κωνσταντάγκας (60′ Μήτρου), Σίδερης, Λειβαδίτης (60′ Κούκα).

ΣΤΑΥΡΟΣ (Σταύρος Σταθαράς): Καρκαλής, Φτούλης, Μαρίνος (82′ Κατσαρής), Καρκαλής (60′ Ρούσσος), Σπανός, Ταψής, Βογιατζής (60′ Γκίκας), Λέκκας (60′ Γιαννούτσος), Ντούμας, Μουτουσίδης, Τζαμίχας (82′ Ξύγγης).

ΛΟΥΚΙΣΙΑ - ΕΡΜΗΛΙΟΣ  2-2

Τα Λουκίσια με δύο γκολ του Βασίλη Τσομπάνη στο 15' & 39' προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0, αλλά στην επανάληψη ο Ερμήλιος με γκολ του Δουρμούσογλου στο 78' και του Φτούλη στο 84' έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ (Νίκος Ευσταθίου): Αθανασούλας, Προβής, Πατρινός, Χ. Μπουλούκος (46′ Μακρής), Ζαχαριάς, Δέδες, Σεϊνταράσι (67′ Τζαφέρης), Κωνταντόπουλος, Τσαλμάς, Τσομπάνης (46′ Τζέμος), Γ. Τουλίτσης (67′ Κόλλιας).

ΕΡΜΗΛΙΟΣ (Δημήτρης Ερμήλιος): Αγγελής (58′ Δήμος λ.τ.), Φωτιάδης, Φλώρος, Μπακρής, Πέντσιος, Καπατσούλιας, Μπανάσης (53′ Φτούλης), Πετράκης, Δουρμούσογλου, Δούκας, Μπασινάς (69′ Βοϊλάκης).

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ  2-3

Ανατροπή στην ανατροπή στο παιχνίδι της ΑΕ Χαλκίδας με τον Παντριαδικό καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με τον Καραμπά στο 18' αλλά οι γηπεδούχοι με δύο γκολ του Αρβανάκου στο 20' και στο 40' (με πέναλτι) πήραν προβάδισμα.

Ο Παντριαδικός με γκολ του Ανδριόλα στο 43' και του Καραντάκη στο 72' πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Ελευθερίου): Λεμονής, Γεραντώνης (84′ Γρίβας), Σ. Καραλής, Σ. Σταθαράς, Γουναρόπουλος, Νικολάου, Αλαφάκης (87′ Τυλιγάδης), Δούμας, Μπήτας (87′ Τσοκάνης), Αρβανάκος, Αναστασίου (65′ Τριανταφύλλου).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Δημήτρης Ακριτίδης): Καραχάλιος, Φιόλα (90’+2′ Τσάλλας), Σταματέρης (65′ Κάλαης), Τσώκος, Πύθουλας, Αργυρίου, Καραντάκης, Ζουρμπουλής, Δ. Σαράπης (65′ Δ. Χασάνδρας), Καραμπάς (90’+2′ Καρατζάς), Ανδριόλας (70′ Γ. Χασάνδρας).

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ  1-3

Η Καστέλλα προηγήθηκε με γκολ του Αργύρη στο 21' 0-1, τα Πολιτικά απάντησαν με τον Νεσίμι στο 27' 1-1.

Στην επανάληψη με γκολ των Α. Γραμματικόγιαννη στο 60' και Τσούμαρη στο 66' η Καστέλλα έκανε το τελικό 1-3.

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ (Αντώνης Μπισμπικόπουλος): Τρίκκας, Δ. Λάζαρης (68′ Χρυσικός), Μάτιας, Καρκαλής, Ι. Μπίτζος, Ρόγκας, Καραμπέτσος, Φωτεινός (61′ Μαραγκός), Σ. Μπίτζος (85′ Μαύρος), Μήτρου, Νεσίμι.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Τάκης Σπυρόπουλος): Αναστασίου, Νήρας, Γιούλης, Θ. Γραμματικόγιαννης, Ι. Αργύρης, Σίμωσης (89′ Λεοντής), Ντεγιάννης (90’+3′ Καλογιάννης), Κουβούσης, Παπαδόπουλος, Τσούμαρης, Α. Γραμματικόγιαννης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ  0-6

Καταιγιστικός ήταν ο Αμαρυνθιακός απέναντι στο γείτονα Απόλλωνα και πέρασε σαν σίφουνας από το Δημοτικό γήπεδο Ερέτριας πετυχαίνοντας έξι τέρματα με 6 διαφορετικούς σκόρερ.

Το σκορ άνοιξε ο Σιαράπης στο 45' και στην επανάληψη με γκολ των Π. Σκριβάνο του Λ. στο 47', Πέππα στο 65' (κεφαλιά), Σ. Μυρτέζα στο 74' με πέναλτι, Ζάνιο στο 78' με σουτ και Α. Μυρτέζα στο 84' με πέναλτι.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μίχος, Ρούσσος, Λ. Καρλατήρας (73' Συκάς), Μ. Καρλατήρας (55′ Σμπιλίρης), Χιούσκα (61′ Σταματάκος), Κανάνι, Βεσέλι, Αποστόλου (73′ Μέτσιο), Αντζέλι, Τόρα, Λάζρι.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Αλέξης Αλεξανδρής): Σακκής, Καρβελάς, Δ. Τσούτσης (64′ Πετράκης), Πέππας, Ρεπετσάς (73′ Τριανταφύλλου), Σ. Μυρτέζα, Α. Μυρτέζα, Σιαράπης (70′ Ζάνιος), Π.Λ. Σκριβάνος (73′ Θ. Σκριβάνος), Π.Δ. Σκριβάνος, Π. Τσούτσης (70′ Κιμουλιάτης).