ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Νηλέας Νεοχωρίου - Αυλωνάρι 3-1

Παρακολουθήστε σε ζωντανή περιγραφή από το EVIA GOAL την αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής της Α' φάσης για το κύπελλο Εύβοιας μεταξύ του Νηλέα Νεοχωρίου και του ΑΟ Αυλωναρίου από το γήπεδο Νεοχωρίου.

Το EVIA GOAL από της 5 μ.μ θα σας μεταφέρει λεπρό προς λεπτό όλα όσα θα συμβούν πριν, κατά την διάρκεια και μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Η έναρξη του αγώνα είναι στις 5.30 μ.μ.

Καλησπέρα από το Δημοτικό γήπεδο του Νεοχωρίου.

10 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων έχουν ως εξής.

Νηλέας Νεοχωρίου: Κότσαρης Γ, Μπάνος, Σαμαράς, Καρατζάς, Φρυγανάς, Τζόκας, Αρκάς, Μαστροκώστας Μ, Καρλής, Μαστροκώστας Αν, Γιαγκίνης.

Αυλωνάρι: Κούκης Ν, Παππάς, Μπρεγκανάγκου, Μαστροκώστας Χ, Ξυράφης,Καράπας, Κούκης Γ, Γλυκός, Παναγιώτου Γ, Παναγιώτου Ν, Γκιούλι.

Διαιτητές: Ντούρας, Κηρύκος - Ντόβολης Γ

Έναρξη αγώνα.

Γκολ..... από τα αποδυτήρια για το Νεοχώρι στο 1' από πάσα του Καρλή ο Γιαγκίνης έκανε το 1-0.

Στο 10' το σκορ παραμένει 1-0.

Δεκαπέντε λεπτά παιχνιδιού το 1-0 παραμένει σε έναν ανοιχτό αγώνα χωρίς όμως τελικές.

Στο 20' είμαστε στο 1-0 χωρίς την καλή ευκαιρία για τις δύο ομάδες.

Στο 30' το παιχνίδι είναι στο 1-0.

Το Αυλωνάρι πριν δύο λεπτά προσπάθησε να απειλήσει με το Παππά αλλά το σουτ κοντραραν οι αμυντικοί.

Γκολ......στο 37' 2-0 με εξαιρετική ενέργεια και σουτ του Καρλή.

Ο σκόρερ πήρε την μπάλα από τον Γιαγκινη απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του τέρματος.

Τέλος ημιχρόνου με τον Νηλέα να προηγείται με 2-0 με τα γκολ των Γιαγκίνη και Καρλή σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι με λίγες φάσεις.

Αλλαγή για το Αυλωνάρι με την έναρξη του Β' ημιχρόνου στην θέση του Γκιούλι μπαίνει ο Κρόκος.

Στο 48' διαμαρτυρήθηκε το Αυλωνάρι για χέρι πέναλτι του Μπάνου αλλά ο κ. Ντούρας έδειξε ότι ήταν κολλημένο στο σώμα και συνέχισε το παιχνίδι.
Ο αρχηγός του Αυλωναρίου Μπρεγκανάγκου δέχθηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Δέκα λεπτά στην επανάληψη το 2-0 υπέρ του Νηλέα Νεοχωρίου παραμένει με το φιλοξενούμενο Αυλωνάρι να προσπαθεί να βγάλει αντίδραση.

Μεγάλη ευκαιρία για το Αυλωνάρι στο 61' ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτου Γ στο αριστερό Γ του Κότσαρη ο οποίος απογειώθηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

Γκολ......στο 67' Γιαγκίνης και 3-0.

Σε κάθετη πάσα του Καρλή κα λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα Κούκη ο Γιαγκίνης από πλάγια δεξιά πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Γκολ....στο 73' με σκόρερ τον Καράπα 3-1.

Με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Καράπας νίκησε τον Κότσαρη και έκανε το 3-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο 71' το Αυλωνάρι προχώρησε σε δύο αλλαγές στην θέση του Ξυράφη πέρασε ο Πόγκας Κ.

Στην θέση του Κρόκου ο Πόγκας Αλ.

Στο 83' το 3-1 παραμένει.

Στο 84' αλλαγή για το Αυλωνάρι, στη Θέση του Παναγιώτου Ν. ο Χασαλαρι

Στο 87' Δοκάρι το Νεοχώρι με τον Γιαγκίνη.

Αλλαγές για τον Νηλέα στο 88'

Στις θέσεις των Τζόκα και Καρλή πέρασαν οι Κότσαρης Κ και Σπανός.

Καθυστερήσεις με το σκορ στο 3-1.

Τραυματίστηκε στις καθυστερήσεις ο Γ. Κούκης για το Αυλωνάρι.

Τελικό σκορ 3-1. Νίκη για τον Νηλέα Νεοχωρίου με σκόρερ τους Γιαγκίνη 2 γκολ και Καρλή.

Σκόρερ για το Αυλωνάρι ο Καράπας.

Μίλτος Καρατζάς (Νεοχώρι):

Είμασταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και η νίκη μας ήταν δίκαια, είμαι ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές μου γιατί εφάρμοσαν τις εντολές που είχα δώσει.

Θα δουλέψουμε ακόμα περισσότερο για να είμαστε έτοιμοι στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.