ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Καταιγιστικός ο Αμαρυνθιακός 6-0 μέσα στην Ερέτρια

Παρακολουθήστε σε ζωντανή περιγραφή από το EVIA GOAL την αναμέτρηση Απόλλων Ερέτριας - Αμαρυνθιακός για την Α' φάση του κυπέλλου Ευβοίας από το γήπεδο της Ερέτριας.

Το EVIA GOAL από της 4.30 μ.μ θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα συμβούν πριν, κατά την διάρκεια και μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Η έναρξη του αγώνα είναι στις 5 μ.μ.

Βρισκόμαστε στο Δημοτικό της Ερέτριας 40 περίπου λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.

Πάρα πολύ ζέστη με την θερμοκρασία στους 37 βαθμούς κελσίου.

Η ενδεκάδα του Αμαρυνθιακού:

Σακκής, Καρβελάς, Τσούτσης Δ, Πέππας, Ρεπετσάς, Μυρτέζα Σ, Μυρτέζα Αν, Σιαράπης, Σκριβάνος Λ.Π, Σκριβάνος Δ. Π, Τσούτσης Π.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα:

Μίχος, Τόρα, Ρούσσος, Καρλατήρας Λ, Καρλατήρας Μ, Χιούσκα, Κανάνι, Βεσέλι, Αποστόλου, Αντζέλι, Λάζρι.

Διαιτητές: Κασομούλης, Δάλλας - Σέρρας.

Οι ομάδες κάνουν το καθιερωμένο ζέσταμα υπό τις οδηγίες των προπονητών Δ. Βαλκάνου (Απόλλων), Α. Αλεξανδρή (Αμαρυνθιακός).

Πέντε λεπτά πριν την έναρξη οι ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και σε λίγο θα κάνουν την επίσημη εμφάνιση.

Ενός λεπτού σιγή για την μητέρα του Γιάννη Μώρου.

Πολύ επιθετικός ο Αμαρυνθιακός στο ξεκίνημά.

Σουτ του Μυρτέζα Αν. στο 4' έβγαλε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Στο 6' σουτ του Σκριβάνου του Λάμπρου λίγο άουτ.

Βρισκόμαστε στο 14' με το Αμαρυνθιακό να ελέγχει τον αγώνα.

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αμαρυνθιακό στο 17' αρχικά σουτ του Τσούτση Π. έβγαλε ο Μίχος και στη συνέχεια της φάσης σουτ του Σκριβάνου Π. του Δ πέρασε λίγο άουτ.

Προσπάθησε να αντιδράσει ο Απόλλωνας αλλά το σουτ του Αποστόλου στο 21' κοντραραν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

Στο 25' διάλειμμα να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

Ο αγώνας πάντα στο 0-0.

Στο 28' σουτ του Μυρτέζα Α  η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

Στο 31' φοβερό σουτ του Σκριβάνου Π του Δ. Εκπληκτική απόκρουση του Μίχου σε κόρνερ στην εκτέλεση του οποίου ο Σελίμ Μυρτέζα σουταρε από καλή θέση η μπάλα κάπου κοντραρε και πέρασε κόρνερ.

Στο 36' δοκάρι για τον Αμαρυνθιακό με σουτ λομπα του Σκριβάνου Π του Λ.

Στο 37' ο Αποστόλου προσπάθησε από μακριά να απειλήσει τον Σακκή που μπλόκαρε.

Στο 41' το 0-0 παραμένει.

Γκολ.... 0-1 για τον Αμαρυνθιακό στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με ωραίο σουτ του Σιαράπη.

Ο σκόρερ μετά από πίεση του Αμαρυνθιακου στην άμυνα του Απόλλωνα πήρε πάσα από τον Σκριβάνο του Δ. και με ωραίο δυνατό αριστερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ημίχρονο 0-1.

Γκολ.....0-2 ο Αμαρυνθιακός.

Στο 47' από πάσα του Καρβελά ο Σκριβάνος του Λ. βρέθηκε απέναντι στον Μίχο και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 55' στη θέση του Λ. Καρλατήρα πέρασε ο Σμπιλίρης στην πρώτη αλλαγή του Απόλλωνα.

Στο 60' το 0-2 παραμένει.

Στο 61' 2η αλλαγή για τον Απόλλωνα, στη θέση του Χιούσκα ο Σταματάκος.

Στο 64' αλλαγή για τον Αμαρυνθιακό έξω ο Τσούτσης Δ. μέσα ο Πετράκης.

Στο 65' Γκολ....0-3 με σκόρερ τον Πέππα.

Κόρνερ του Μυρτέζα Α. και ο Πέππας με καρφωτή κεφάλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70' αλλαγές για τον Αμαρυνθιακό, έξω οι Σιαράπης και Τσούτσης Π. μέσα οι Ζανιος και Κιμουλιατης.

Αλλαγές και για τις δύο ομάδες στο 73'. Για τον Αμαρυνθιακό έξω οι Ρεπετσάς και Σκριβάνος του Λ. μέσα οι Τριανταφύλλου και Σκριβάνος Θ.

Για τον Απόλλωνα έξω ο Αποστόλου και ο Καρλατήρας μέσα οι Συκας και Μετσιου.

Πέναλτι για τον Αμαρυνθιακό στο 74' και Γκολ...από τον Σελίμ Μυρτέζα 0-4 (το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος).

Στο 78' Γκολ.....0-5 με σκόρερ τον Ζάνιο.

Γκολ....στο 84' 0-6 με εύστοχο πέναλτι του Αν. Μυρτέζα( το κέρδισε ο Κιμουλιατης).