ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Δύστος - Μαρμάρι LIVE

Παρακολουθήστε σε ζωντανή περιγραφή από το EVIA GOAL την αναμέτρηση Δύστος - Μαρμάρι για την Α' φάση του κυπέλλου Ευβοίας από το γήπεδο του Δύστου.

Το EVIA GOAL από της 4.30 μ.μ θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα συμβούν πριν, κατά την διάρκεια και μετά το τέλος του αγώνα.

Η έναρξη του αγώνα είναι στις 5 μ.μ

Καλησπέρα από το Δημοτικό Γήπεδο Δυστου.

30' λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δέχονται τις εντολές των προπονητών.

Ενδεκάδα Δύστου:
Μπαρόλας, Πιλάτης Κ, Μπράχο, Θεοδωρακοπουλος, Πιλάτης Α, Πιλάτης Γ, Μοιρώτσος, Μάλλιος, Λαθουράς, Ποδαράς, Στουραίτης.

Ενδεκάδα Μαρμαρίου:
Λεμονιάς, Παπακωνσταντής, Λυμπερόπουλος, Ανάστος, Χουντάσης, Κέκκης, Διακάκης, Ποδαράς, Αντωνενας, Κεφαλάς, Μπούσουλας.

Διαιτητές: Κηρύκος, Κοντογιαννίδης, Ντόβολης.

10' πριν την έναρξη του αγώνα οι δύο ομάδες κάνουν ζέσταμα.

Μόλις ξεκίνησε ο αγώνας με 7' καθυστέρηση.
Αρχηγός για τον Δυστο ο Πιλάτης Α. και για το Μαρμάρι ο Διακάκης.

Στο 4' λάθος της άμυνας του Δύστου προσπάθησε να εκμεταλλευτεί ο Μπούσουλας αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

Στο 11' ο αγώνας είναι στο 0-0.

Το παιχνίδι είναι αρκετά δυνατό.

Στο 16' ευκαιρία για τον Δυστο σε κεφάλια του Στουραίτη που πέρασε λίγο άουτ.

Στο 17' αναγκαστική αλλαγή για το Μαρμάρι.
Έξω ο Κέκκης μέσα ο Πάλλης.

Στο 22' φάουλ για τον Δυστο με τον Πιλάτη Α. πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Στο 25' ο αγώνας παραμένει στο 0-0.

Στο 26' ωραία ενέργεια από τους ποδοσφαιριστές του Δύστου και σουτ του Λαθουρά έβγαλε σε κόρνερ ο Λεμονιάς.

Στο 29' διάλειμμα να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

Στο 35' σουτ του Μπούσουλα για το Μαρμάρι η μπάλα κοντραρε στους αμυντικούς και κόρνερ.

Πέναλτι για τον Δυστο στο 39' το κέρδισε ο Μάλλιος.
Στην εκτέλεση ο Πιλάτης Α. και Γκολ......1-0.

Τέλος ημιχρόνου με τον Δυστο να προηγείται με 1-0 με το πέναλτι γκολ του αρχηγού Πιλάτη Α.

Στο Α' ημίχρονο κυριάρχησε η δύναμη.

Αλλαγή τερματοφύλακα για το Μαρμάρι με την έναρξη του Β' ημιχρόνου στη θέση του Λεμονιά ο Ραβιόλος.

Τεράστια ευκαιρία για το Μαρμάρι στο 47' ο Μπούσουλας απέφυγε και τον τερματοφύλακα αλλά το πλασέ έβγαλε σε κόρνερ πρίν περάσει την γραμμή ο Πιλάτης Γ.

Γκολ....2-0 στο 55' με σουτ του Ποδαρά που κοντραρε στον Διακάκη και άλλαξε πορεία.

Στο 62' το σκορ είναι στο 2-0.

Στο 64' φοβερό σουτ του Μαλλιου για τον Δυστο έβγαλε ο τερματοφύλακας στην γωνία του.

Γκολ...στο 67' 3-0 ο Δύστος μετά από κόρνερ του Ποδαρά και ωραίο πλασέ του Στουραίτη.

Γκολ....στο 70' ο Λαθουράς έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε ψύχραιμα τον τερματοφύλακα κάνοντας το 4-0.

Αλλαγή για τον Δύστο στο 71' έξω ο Λαθουράς στη θέση του Κατσαρής.

Στο 73' αλλαγή για το Μαρμάρι έξω ο Ποδαράς μέσα ο Ζούρας.

Γκολ...στο 78' ο Δύστος 5-0 με σκόρερ τον Στουραίτη.

Αλλαγή στο 80' για τον Δύστο έξω ο Πιλάτης Α. μέσα ο Νικολάου.

Αρχηγός πλέον ο Πιλάτης Γ.

Αλλαγές για το Δυστο έξω ο Μπαρόλας και ο Πιλάτης Κ. μέσα οι Βασιλόπουλος και Μαστροκώστας στο 84'.

Τελευταίο σφύριγμα του κ. Κηρύκου.

Δύστος - Μαρμάρι 5-0

Ο Δύστος στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Δηλώσεις προπονητών.

Γιώργος Μπόκαρης (Μαρμάρι).

Ο αντίπαλος ήταν καλύτερος, εμείς είμαστε ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας και θα δουλέψουμε να γίνουμε καλύτεροι.

Σάκης Νικολάου (Δύστος).

Στο Α' ημίχρονο δεν είμαστε τόσο καλοί γιατί είχαμε άγχος, αλλά στην επανάληψη παίξαμε ωραίο ποδόσφαιρο και φτάσαμε σε μία δίκαιη νίκη παρά τις απουσίες μας.

Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε έτσι ώστε να είμαστε έτοιμοι για το πρωτάθλημα.