Έκανε το καθήκον του και συνεχίζει να ονειρεύεται σωτηρία, Αυλωνάρι - Απόλλων Ερέτριας 2-1

Το Αυλωνάρι νίκησε στην έδρα του τον Απόλλωνα Ερέτριας δείχνοντας πως θα παλέψει μέχρι και την τελευταία αγωνιστική την επιβίωση του στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο12' με σουτ έξω από την περιοχή του Κανάνι και τους γηπεδούχους να απαντούν 4 λεπτά αργότερα με τον Ηλία να σκοράρει με μακρινό ευθύβολο σουτ.

Στο 37' ολοκληρώθηκε η ανατροπή για το Αυλωνάρι με τον Ρουμπή να χρίζεται σκόρερ με κεφαλιά .Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι γηπεδούχοι έφυγαν νικητές απέναντι σε μια απογοητευμένη Ερέτρια και θέτοντας πλέον τους εαυτούς τους σε τροχιά σωτηρίας.

Διαιτητές ήταν οι Ντούρας, Δελχάς και Χασάνδρας.

Αυλωνάρι(Μπασούκος): Κελάι, Ξυράφης, Μπρεγκανάκου, Παππάς, Μαστροκώστας, Ντραγκότι, Γ.Κούκης(95'Γιούλι), Κατσούλας, Ρουμπής(5'Μάλλιος), Ηλίας, Τσιάκος(81'Σολάκου).

Απόλλων Ερ(Βαλκάνος): Μπασινάς, Μορφούλης(38'Βελαέτης), Μ.Καρλατήρας, Λ.Καρλατήρας(87'Μέτσιο), Χιούσκα, Κανάνι, Ρούσσος(28'Τρεγκάι), Τόρα, Λάζρι, Αντζέλι, Κουρούπης.