Κύζικος:Αρνητής της ήττας.

Για άλλη μια αγωνιστική ο Κύζικος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πέρασε με 3-1 μέσα από το Πήλι νικώντας τον τοπικό Ερμή αποδεικνύοντας πως φέτος είναι το δυνατό χαρτί του ομίλου .

Στο 9' ο Δ.Παπαγεωργίου αιφνιδίασε τους πρωτοπόρους ανοίγοντας το σκορ όμως οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκέιας έφτασαν στην ανατροπή χάρις σε γκολ του Νγκέλα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, και ολοκλήρωσαν με άλλα δύο γκολ στο 58' με τον Δ.Σπύρου και στο 85΄με τον Σκούρο .

Διαιτητές ήταν οι Κασομούλης, Σέρρας και Γεωργαράς.

Ερμής Πηλίου.(Γιώργος Κουτσουφλάκης): Καρατσόλιας, Λάιος, Ντούκα, Κουρτίδης, Τσιπτσής (71′ Δανέλης), Σεχάι (87′ Μουρτζάκης), Δ. Παπαγεωργίου, Καλλαής, Γαβριήλ (46′ Χρυσικός), Δημάκος, Μπίρμπας (89′ Σίδερης).

Κύζικος Αρτάκης.(Δημήτρης Ακριτίδης): Γροντής, Πασσάς, Αδαμόπουλος (66′ Κουτουλής), Ντρέκης, Μπανάσιος, Κοίλιαρης (66′ Καλαμιώτης), Νγκέλα (88′ Γκοϊντέσι), Δ. Σπύρου, Γ. Σπύρου, Σκούρος, Αλαφάκης.