Πανηλιακός - ΑΕ Καθενών 1-5

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα των Κάθενών με 5-1 επί του Πανηλιακού και μάλιστα εκτός έδρας, στην 17η αγωνιστική της Β΄ Εύβοιας στο Βορά.

Με τη νίκη αυτοί οι Καθενοί βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 43 βαθμούς.

Η ομάδα του Γιάννη Φούρλη άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Καμαριώτη, 0-1.

Τα τέρματα των φιλοξενούμενων διπλασίασε στο 26΄ ο Χ. Κουκούρας, 0-2, σκορ που ήταν και αυτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 51΄ ο Ζαφείρης για τους Καθενούς έκανε το 0-3 και το 0-4 έκανε ο Ευαγγελινός στο 62΄.

Το τελευταίο γκολ για τους Καθενούς πέτυχε στο 70΄  ο Αρβανάκος, 0-5.

Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 73΄ ο Γοργομάτης, ο οποίος μείωσε σε 1-5.

Διαιτησία: Παπακυριάκος (Καραβά - Αντωνίου Γ)