ΑΟ Κριεζών -ΑΟ Κύμης 4-0

Ο ΑΟ Κριεζών επικράτησε του ΑΟ Κύμης με 4-0 σε ένα αγώνα όπου τα Κριεζά ήταν καλύτερα και αιφνιδίασαν την Κύμη, η οποία ισορόπησε αλλά τα κριεζά σημείωσαν άλλα δύο γκολ στην επανάληψη και πήραν την νίκη και το τρίποντο.

Με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά ξεκίνησε ο αγώνας και οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη στα καρέ της Κύμης.

Στο 11' τα Κριεζά άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Στ.Τσαρούμης 1-0

Στο 19' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με σκόρερ τον Λαθουρά 2-0.

Μετά τα γκολ η Κύμη αντέδρασε ισορρόπηση τον αγώνα και είχε δύο καλές στιγμές που πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτες

Μοιρασμένο στην συνέχεια το παιχνίδι με τους γηπεδούχους στο 39' να έχουν δκάρι σε σουτ του Μπάνου

Η λήξη του πρώτου μέρους βρήκε τα Κριεζά να προηγούνται με 2-0.

Στην επανάληψη στο 65' οι γηπεδούχοι αύξησαν τον δείκτη του σκορ με γκολ που σημείωσε ο Αθανασίου Στ. του Μάριου 3-0.

Στο 88' ο Μπάνος μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το τελικό 4-0.

Πριν από τον αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αποστόλη Αποστολίδη.

ΑΟ Κριεζών. (Β. Καρατζάς) Καπενής, Κελάϊ, Σταύρου,(85' Τριαντα;φύλλου), Αθανασίου Στ-ΑΓ, Μπάνος, Πιλάτης, Λαθουράς, (63' Τσόκας),Ποδαρας,(85' Αθανασίου Αλ), Τσαρούμης Στ, Περιβολάρης, (68' Μπράχο), Αθανασίου Στ-Μαρ.
ΑΟ Κύμης. (Δημ. Παππάς). Γεραντώνης, Τσίγκος, Κοντόπουλος,(40' Ντέντια) Δαφνής,(25' Κριτσιμηλιός), Ντέντια, Πεταχτής,(88'Αθανασάκης) Ρέτσας, Μπενέτος, Τσιπολίτης,(88' Ελευθεριάδης), Φραγγής,(88' Κιούσης), Κωνσταντζίκης.