Άνετος ο Ταμυναϊκός στο Λουμείδιο

Την νίκη σημείωσε ο Ταμυναϊκός στο Λουμείδιο της Καρύστου επικρατώντας του ΑΟ Μαρμαρίου με 2-0 σε ένα αγώνα όπου οι παίκτες του βαγγ. Ντόβολη έπαιξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο, έχασαν πολλές ευκαιρίες και τελικά πήραν την νίκη με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Από την άλλα πλευρά το Μαρμάρι περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και αν οι παίκτες του Ταμυναϊκού δεν ήταν απελπιστικά άστοχοι το σκορ θα είχε πάρει μεγάλες διαστάσεις.

Ο Ταμυναϊκός άνοιξε το σκορ στο 40' με δυνατό σουτ του Κανάνι έξω από την περιοχή 0-1.

Στο 40' ο Ντόβολης με πλασέ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 0-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και εξακολουθούσαν να χάνουν ευκαιρίες, ενώ είχαν και ένα δοκάρι στο 73' σε σουτ του Κονόμι.

Δεν άλλαξε κάτι στην συνέχεια και το τελικό σφύριγμα βρήκε νικητή τον Ταμυναϊκό  με 2-0.

ΑΟ Μαρμαρίου. (Οκονομίδης). Ηρακλής, Ντουρίδας, Τούρλας, Ρίζος, Ματσιώκας, Ποδαράς, Κέκης, Καλογερίδης, Σούρλας, Τσιλίκης, Μπεζδικάν

Ταμυναϊκός. (Βαγγ. Ντόβολης): Κότσαρης, Δήμου, Ματζουρανάκης, Αναστασίου, Φωτιάς, Αγγέλι, Σταματούκος, (83' Μυρτέζα), Ντόβολης, Κονόμι,(75' Μπελίτσος), Κανάνι, Πέππας.(65' Μπράχα)