Σταυρός - Μακρυκάπα 1-2

Η Μακρυκάπα ήταν η νικήτρια με 2-1 στον Σταυρό, για την 23η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας της Εύβοιας απέναντι στην τοπική ομάδα.

Η ομάδα  του Βαγγέλη Ζέρβα άνοιξε το σκορ πολύ γρήγορα με τον Γκούρλα, που στο 5ο λεπτό βρήκε τα δίχτυα του Καρκαλή, 0-1.

Ο αγώνας στη συνέχεια ήταν σχετικά μοιρασμένος, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν στόχο και με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς αλλαγή στο σκορ.

Δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια μέχρι και το 71΄ που ο Ντεγιάννης διπλασίασε τα τέρματα των «Λύκων», 0-2.

Ο Ντούμας στη συνέχεια πέτυχε τα δίχτυα του Μίχου, 1-2, δίνοντας άλλη μορφή στον αγώνα και ελπίδες στους γηπεδούχους για ισοφάριση και ανατροπή του σκορ.

Όμως η Μακρυκάπα κράτησε καλή άμυνα και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.

Διαιατησία: Κούκουρα (Δάλλας - Ιωάννου Μ)