Ακράτητος Κεχριών-Ρομαϊκός 4-3

Στους αγώνες μπαράζ της Γ΄  Κατηγορίας για την άνοδο στη Β΄ Εύβοιας, ο Ακράτητος Κεχριών πήρε τη νίκη επι του Ρομαϊκού με 4-3 και μάλιστα με ανατροπή.

Η ομάδα του Ρομαϊκού άνοιξε το σκορ σχετικά γρήγορα, με τον Γ. Νικολάου στο 7ο λεπτό να βρίσκει τα δίχτυα του Κοντάκη, 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι έδειχνα να θέλουν τη νίκη και στο 24΄  πέτυχαν το δεύτερο τέρμα τους με τον Π. Νικολάου, 0-2.

Δτό λεπτά μετά όμως ο Ακράτητος έδειξε να ανεβάζει στροφές και με γρήγορη ενέργεια του Βαλάντη Αλεξίου κατάφερε να μειώσει σε 1-2, σκορ που ήταν και αυτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν μεγάλη και στο 60΄ο Σταθαράς έφερε τον αγώνα στα ίσια, 2-2.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 75΄  με τον Τσιβίκα να βρίσκει τα δίχτυα του Π. Κατσαρή και να κάνει το 3-2.

Στο 86΄ ο Βαλάντης Αλεξίου και αύξησε τη διαφορά της ομάδας του κάνοντας το 4-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πετυχαίνοντας και το δεύτερό του γκολ στον αγώνα.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Σ. Φ. Μήτρου απλά μείωσε το σκορ για την ομάδα του με πέναλτι, 4-3.

Να σημειώσουμε πως ο Ακράτητος είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με μαξιλαράκι +6 βαθμών, έχοντας με τη σημερινή τους νίκη 18 βαθμούς.