Ταμυναϊκός - Μακρυκάπα 2-0

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε στο φινάλε του πρωταθλήματος επί της Μακρυκάπας στο Τσαρπάλειο Δημ. γήπεδο και τερμάτισε στην 2η θέση πίσω από τον πρωταθλητή Αμαρυνθιακόσε ένα αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν ωραίο θέαμα και τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή.

Με την έναρξη του αγώνα ο Ταμυναϊκός άνοιξε το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Σταματούκος 1-0.

Ο Γκολκίπερ της Μακρυκάπας με εντυπωσιακή επέμβαση απέκρουσε σουτ του Μπράχα.

Στο 20'και πάλι ο Σταματούκος ήταν ο σκόρερ για τον Ταμυναϊκό ανεβάζονταςτο σκορ στο 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όι δυο ομάδες αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και ο αγώνας ολοκληρώθηκε όπως διαμορφώθηκε από τ πρώτο ημίχρονο 2-0 για τον Ταμυναϊκό.

Ταμυναϊκός. (Βαγγ. Ντόβολης): Μπασινάς, Δήμου, Μαντζουρανάκης (13′ Α. Μυρτέζα λ.τ.), Αντζέλι (85′ Μπελίτσος), Ντόβολης, Πόγκας, Ζαχαρόπουλος, Μπράχο, Κονόμι, Σταματούκος

Μακρυκάπα. (Βαγγ. Ζέρβας): Μίχος, Λέκκας, Βαξεβάνης (74′ Σταματίου), Κικίδης, Κουτσαυλής, Πασάι, Ζουρμπουλής, Γκούρλας, Ντεγιάννης (63′ Στούπας), Σίδερης (63′ Παπαγεωργίου), Καραντάκης (77′ Βουρδάνος).