Κύζικος:Πέρασε και από τα Πολιτικά.

Με 2-0 ο Κύζικος επικράτησε του ΠΑΟ στα Πολιτικά και συνεχίζει να προπορεύεται με βραχεία κεφαλή από τους Καθενούς στο βόρειο όμιλο της β' κατηγορίας.

Οι πρωτοπόροι δύο αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος θέλοντας να διατηρήσουν την πρωτιά που οδηγεί σε απευθείας άνοδο στην α΄κατηγορία άνοιξαν το σκορ στο 44' με τον Κοίλιαρη πηγαίνοντας στην ανάπαυλα έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο διατήρησαν τα κεκτημένα ελέγχοντας το παιχνίδι και κλειδώνοντας την νίκη πέντε λεπτά πριν την λήξη με σκόρερ τον Γ.Σπύρου και έχοντα πλέον σαφές προβάδισμα σε σχέση με τον αντίπαλο της την ομάδα των Καθενών που την ίδια ώρα περνούσε από την Καστέλλα.

Ο Κύζικος πλέον με δύο στα δύο με Αρτεμησιακό εντός και Καστέλλα εκτός θα πανηγυρίσει την απευθείας άνοδο .

Διαιτητές ήταν οι Κηρύκος, Ρουμπής και Τσιφλάκος.