Χάντμπολ:Κυπελλούχος Ελλάδας ο ΠΑΟΚ.

Σ ΄έναν συγκλονιστικό τελικό ο ΠΑΟΚ στέφθηκε κυπελλούχος Ελλάδας στο χάντμπολ νικώντας στο κλειστό  Κανήθου την Δράμα με 21-20 .

Οι παίκτες του κύριου Σειρεκίδη αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέσσερα γκολ διαφορά ( 13-17 στο 46') εν τούτοις στα τελευταία 14 λεπτά με μια αντεπίθεση διαρκείας γύρισαν το σκορ ,αρχικά φέρνοντας το στα ίσια στο 59' (20-20) και 10'' πριν την λήξη κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κουκμίσης χαρίζοντας το τρόπαιο στον ΠΑΟΚ μετά την περίοδο 2016-17.

Η πρωτάρα στο φάιναλ φορ ομάδα της Δράμας έφτασε κυριολεκτικά στην πηγή χωρίς στο τέλος να πιει νερό παρα το τρομερό παιχνίδι του σταρ της του Τόσκα ο οποίος σημείωσε 6 γκολ.

Πρώτος σκόρε για την ομάδα του ΠΑΟΚ ο Κουκμίσης με 7 , ακολούθησε ο Τζωρτζίνης με 4 και σκόραραν ακόμη οι Ελευθεριάδης 3, Καλόμοιρος 3, Παπάζογλου 2, Μπάτζιος 1 και Ρόμπερτς 1.

Από την Δράμα πέραν του συγκινητικού Τόσκα με τα 6 γκολ σκόραραν οι Παπαδόπουλος 4, Λατσάκου 4,Μανωλούδης 3, Σίνα 2 και Κοτσιώνης 1 .

Ημίχρονο: 9-9 , Τελικό 21-20.