Πισσώνας: Νέα νικη επί της Καστέλλας.

Με 3-1 επικράτησε ο Πισσώνας επί της Καστέλλας μένοντας για όγδοη αγωνιστική αήττητος και δείχνοντας πως διάγει περίοδο φόρμας.

Οι γηπεδούχοι σαφώς ανώτεροι της Καστέλλας που είναι σαφώς επηρεασμένοι από την δεινή θέση στην οποία έχει περιέλθει άνοιξαν το σκορ με τον Θεοδώρου στο 23'.Στο 30' διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ι.Τζαφέρο ο οποίος τρία λεπτά αργότερα κλείδωσε την νίκη με το τρίτο γκολ της ομάδας του και το δεύτερο δικό του.

Το μόνο που κατάφερε η Καστέλλα ήταν να μειώσει το σκορ στο 53' με τον Αλάμαρα χωρίς όμως να φτάσει σε περαιτέρω αξιώσεις στο παιχνίδι.

Διαιτητές ήταν οι Γκάτσος , Σέρρας και Τσιφλάκος.

Πισσώνας.  (Θανάσης Τζάθας): Γιαμάς, Β. Τρίκκας (65′ Κ. Τρίκκας), Ευαγγελινός, Γ. Καρράς, Μακρής (60′ Αλ. Συνοδάκης), Γρίβας, Ι. Τζαφέρος, Θεοδώρου (65′ Τσούρτης), Κ. Καρράς (50′ Τσαλμάς), Ι. Καρκαλής (60′ Κ. Τζάθας), Χ. Τζαφέρος.

Καστέλλα. (Βασίλης Ανέστης): Γιαννακός, Κόλλιας, Κίτρας, Λεοντής, Σίμος, Δάβρης, Γυφτονικολός (37′ Μπάρδης), Ανέστης, Θεολόγης (46′ Αλάμαρας), Παπαδόπουλος, Μαύρος.