O Kεραυνός την νίκη στο 90'

Σε ένα αγώνα με πέντε γκολ ο Κεραυνός Χαλκίδας επικράτησε της Καστέλλας στο Πάρκο του λαού με την ομάδα της Καστέλλας πλέον με προϋποθέσεις να διεκδικεί την παραμονή της στην Β' κατηγορία.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να απειλούν την εστία του Γιαννακού.

Στο 14' μακρινό σουτ του Λεοντάρη έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 37' ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα ο Αργύρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στο 44' ο Λεοντάρης διπλασίασε τα τέρματα του Κεραυνού με πλασέ από σέντρα του Καλέντζη 2-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Καστέλλα αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 62' με σουτ του Παπαδόπουλου 2-1.

Στο 85' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπάρδη 2-2.

Όμως στο 90' ο Κεραυνός πήρε την νίκη με γκολ που σημείωσε ο Λεοντάρης που πλάσαρε από κοντά τον Γιαννακό 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Κεραυνός Χαλκίδας. (Αντ. Καπνίσης): Βλάμης, Κατσαμάγκος (57′ Καδδίτης), Λαμπαδάκης, Αργύρης (82′ Κηρύκος), Χατζηαντωνάκης (57′ Βουλιστιώτης), Μπόκαρης, Καλέντζης (63′ Ισάκ), Ζαχαριάδης, Καρλής (46′ Κουβατσίδης), Λεοντάρης, Αποστόλου.

ΑΠΟ Καστέλλας. (Βασ. Ανέστης): Γιαννακός, Δάβρης (63′ Β. Ανέστης), Κίτρας, Λεοντής, Κόλλιας, Σίμος, Μαύρος, Γυφτονικολός, Θεολόγης (59” Μπάρδης), Γ. Παπαδόπουλος, Αλάμαρας.