Ο Αμαρυνθιακός άτυχος έχασε δικό του παιχνίδι

Eviagoal   27/10/ 2024  72
---
Ο Αμαρυνθιακός έχασε δικό του παιχνίδι μέσα στο Δημ. Γήπεδο Αμαρύνθου από την Κόρινθο, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες, έχασαν πέναλτι και την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ, ενώ στην επανάληψη η Κόρινθος ισορρόπησε χωρίς να είναι καλύτερη αλλά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ και να κρατήσει την νίκη με 1-0.

Στο 18' Ο Αμαρυνθιακός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γκιόσι που εκτέλεσε ο Μπρένερ αλλά ο γκολκίπερ της Κορίνθου απέκρουσε.

Νέα μεγάλη φάση στο 44' για τον Αμαρυνθιακό σε τετ-ατετ του Γκιόσι αλλά και πάλι ο γκολκίπερ της Κορίνθου έσωσε την εστία του.

Στην επανάληψη ο αγώνας ήταν μοιρασμένος αλλά στο 70' η Κόρινθος προηγήθηκε στο σκορ με πλασέ του Αλμπάνη 0-1.

Ο Αμαρυνθιακός προσπάθησε στην συνέχεια αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι έχασε τον αγώνα Από την Κόρινθο.

Αμαρυνθιακός: (Γιάννης Καρβέλης):

Κυριατζής, Χατζηστάμου, Πέππας, Τσέλλος, Μπρένερ, Ντελέκος, Γκιόσι, Νικολόπουλος (57′ Ρεσβάνης, 81′ Σαχόλλι), Κόκιος, Ζαχαράκης (57′ Δέδες), Βιέννας.

ΠΑΣ Κόρινθος: (Γιάννης Αποστολίδης):

Αντωνόπουλος, Τρόκα (86′ Στασινόπουλος), Λάππας (68′ Παπουλής), Νικολάου, Νάστος, Χαρίτος, Μίσκου (77′ Ιωαννίδης), Μπιμπισίδης, Αλμπάνης, Ραμίρεζ (46′ Καμπεράι), Γλυνός.