Φωτιάς Κ( 58' Φωτιάς Κ τ Αθ)
Τουλούμης Μαρ.
Μαρκουλής
Καρβέλας Μαρ( 65' Δουγιέγκος)

Πιάνοντας καλή απόδοση ο Ηρακλής Πρασίνου πήρε σημαντική νίκη στο γήπεδο του απέναντι στον σκληροτράχηλο Μιαούλη Φύλλων και κρατάει καλά την κορυφή του Β' ομίλου στην Β' κατηγορία της Εύβοιας.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, όχι όμως και την τελική προσπάθεια. Έχασαν στο 24' με τον Μαρκουλή μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, στο 36' πάλι με τον ίδιο παίκτη ενώ στον 45' με απ' ευθείας φάουλ άνοιξαν το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή στο 7' κι άλλη μια στο 25'
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 50' κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1. Η συνέχεια ανήκε στον Ηρακλή που επέβαλε τον ρυθμό του και κατάφερε στο 63' να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Εννέα λεπτά αργότερα κλείδωσε την νίκη με το τρίτο γκολ που σημείωσε που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Τα γκολ
45' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ Μαρκουλή 1-0
Δείτε το πρώτο γκολ

50' Απόκρουση ασθενή του Παναγιάρη και από κοντά ο Τουλούμης ισοφάρισε 1-1
63'Σέντρα από δεξιά και με κεφαλιά ο Μαρκουλής δίνει στον Ηρακλή προβάδισμα 2-1
Δείτε το δεύτερο γκολ
72' Σέντρα του Κρόκου και ο νεαρός Φωτιάς Κ του Αθ τριπλασίασε τα τέρματα του Ηρακλή.
74' Για επικίνδυνο παιχνίδι αποβλήθηκε ο Τουλούμης του Μιαούλη.
Καλή η διαιτησία του κ Παπακωσταντίνου και των βοηθών του κ Δανιηλίδη και Παπαθανασίου.

Έπιασε ρετιρέ με την έναρξη του δεύτερου γύρου.Ολυμπιακός Χαλκίδας - Όλυμπος Γυμνού 5-0

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Ολυμπιακού στο Ενωσιακό γήπεδο Χαλκίδας.Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την θέση των δύο ομάδων στο βαθμολογικό πίνακα της Ά κατηγορίας.Η φάση που έκρινε το ματς έγινε στο 32ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.Η κάθετη πάσα του Σπηλιώτη στον Βεζιρτζόγλου ανακόπηκε απο τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων με το χέρι εκτος μεγάλης περιοχής.Ο διαιτητής υπέδειξε αμέσως την παράβαση τιμωρώντας τον Μωραίτη με κόκκινη καρτα.Το φάουλ εκτέλεσε ο Βεζιρτζόγλου και έστειλε τη μπάλα στα διχτυα στο 33ο λεπτο του αγώνα.Στο 41ο λεπτο έγινε το 2-0,όταν μετά από πάσα του Βεζιρτζόγλου στη πλάτη της άμυνας του Ολύμπου βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ ο Σκριβάνος και με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τίποτα το αξιόλογο μέχρι το τελευταίο πενταλεπτο.Στο 85ο λεπτό ο Δάσκος με ωραίο σουτ έξω από τη μεγαλη περιοχή έκανε το 3-0.Δύο λεπτα αργότερα ο Βεζιρτζόγλου μετά από κάθετη του Σκριβάνου και αφού περασε και το τερματοφύλακα έκανε το 4-0! Το σκορ έκλεισε ο ίδιος παίκτης στο 90ο λεπτο πετυχαίνοντας το 5ο της ομάδας του και τρίτο προσωπικό. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ Ευαγγελινός,Μουσάι,Τσεμπελίκος,Δάσκος,Μπισμπικόπουλος,Μεθενίτης (65΄Μεταξάς),Σπηλιώτης(73΄Γκριτζάλας),Βάρκας(59΄Κυτίνος),Σκριβάνος,Βεζιρτζόγλου,Παπαδέδες ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ Μωραίτης,Κοντος,Κιούσης Ευαγ(32΄Πετράκης),Μήτρου,Ξούρης,Βεσέλι,Αργύρης,Κιούσης Δημ(75΄Δάφνης),Ζαχαριάς(46΄Μπαρώτας),Δίπλας,Κιούσης Αντ
Επιμέλεια ρεπορτάζ:Διακομόπουλος Γιώργος

Απόλλων Ερετ.- ΑΟ Ν Αρτάκης 4-0 απλά ειχε τις λύσεις!!

Σε ένα παιχνίδι άξιο της δυναμικότητας και των δυο ομάδων πάρα το ευρύ σκορ υπέρ των γηπεδούχων ο φιλοξενούμενος έπεσε ορθός και αυτό διότι ήταν μέσα στο παιχνίδι καθ΄ολη την διάρκεια αλλά η αστοχία του δεν του επέτρεψε να αλλάξει το βαρύ σκορ εις βάρος του!
Συμπερασματικά το ντέρμπυ υπήρξε όμως οι συγκυρίες που οφείλονται στην άριστη καθ΄ολα επίθεση των γηπεδούχων απέναντι σε μια χλωμή άμυνα των φιλοξενουμένων και όχι μόνο αλλά και στην καλή αλλά φοβερά άστοχη επίθεση τις, τότε μοιραία το αποτέλεσμα θα έρχονταν από μόνο του, όπως και έγινε!
Δυστυχώς το παιχνίδι αμαυρώθηκε από σοβαρά επεισόδια εντός του αγωνιστικού χώρου και η αιτία δυο σφυρίγματα ένθεν και ένθεν με αποτέλεσμα την σύρραξη των παικτών στο 38΄ με διακοπή 10΄και 2 κόκκινες κάρτες !!!
φάσεις & γκολ
12΄ η πρώτη καλή φάση για την Αρτάκη ίσως και προμήνυμα το τι θα ακολούθηση και ο Καραχάλιος αφού περνάει όποιον βρει μπροστά του πλασάρει το Σακκη σύριζα άουτ!
15 Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους χάνεται.
25΄ ο συνήθης ύποπτος Καραχάλιος από καλή θέση άουτ.
21΄ Παριανός σε φάση που μύριζε γκολ δέχθηκε τη μπάλα από κόντρα αμυντικών και με καλοζυγισμένο σουτ την στέλνει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γκογκου! 1-0!
29΄ Μπαλιά του Τορα για σεμινάριο στον Σταματακο χάνεται καλή ευκαιρία!!
31΄ Κοντά χρονικά η Ερέτρια αρχίζει να παίρνει κεφάλι στο σκορ αφού ο Μπασινας επωφελείται κακής αμυντικής απόκρουσης αποδέκτης της μπάλας και με όμορφο πλασέ την στέλνει στα δίχτυα!!   2-0 !
32΄ άμεση αντίδραση των Αρτακιανων όμως ο Καραχάλιος εξ επαφής άουτ!!
47΄ Μαστροκωστας ο εταίρος άτυχος της αναμέτρησης εξ επαφής κεφαλιά στο δοκάρι του Σακκη!
51΄ Καθυστερήσεις λόγω των επεισοδίων και το παιχνίδι ουσιαστικά κλειδώνει με τον Παριανό να βάζει το δεύτερο προσωπικό τέρμα του και να κάνει το 3-0!

β΄ημιχρονο

<το βιολί βιολακι > θα έλεγα για τους φιλοξενουμένους που ναι μεν έφταναν κοντά στο τέρμα του Σακκη άλλα άλλοτε ο νεαρός πορτιέρο με καλές επεμβάσεις έλεγε ΟΧΙ άλλοτε η αστοχία δεν επέτρεψαν στην όχι άσχημη Ομάδα της Αρτάκης να δει δίχτυα!!
65΄ <τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελή μου>  ποιος άλλος Καραχάλιος από καλη θεση σουτ συριζα αουτ!

Πανω κατω η μπαλλα με τον Μαστροκωστα προς της εστια αστοχη λογω Σακκη.
85΄  Μια περιεργη φαση που βγηκαν οι γηπεδούχοι κερδισμένοι ,διωξιμο από τους αμυντικούς της Ερέτριας η μπαλα ψηλα ερχεται λιγο εξω από την περιοχη του Γκουγκου βγαινει ο πορτιερο στο πρωτο σκασιμο δεν υπολογιζει όμως σωστα τον περναει από πανω και η μπαλλα στον καραδοκουντα Σταματακο που απλα βαζει άλλο ένα γκολ!! 4-0 !!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Κουτλουμπασης ) Σακκης Λιατιφης (90΄Βλαχος) Μπασινας Φουρμουζης (κοκ38΄) Βελαετης Ευγενιου(Μωρος65΄)  Μπασινας Γ.Παριανος Τορα Σταματακος Ρουσσος(65΄Μαρινακης).
ΑΟΝ ΑΡΤΑΚΗΣ (ΚΝΕΖΕΒΙΤΣ) Γκογκος Τσουτης(ΦΩτακης 80΄)  Βλαχος Τσολακος  Ζαχαριας Καραλης Παπαδόπουλος Καραχάλιος Γκουρλας Ευσταθιου(Σακκας75΄) Μαστροκωστας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗς Καμπαξης Ι.
Βοηθοι  Ρουμπης  Περιβολάρης.

Δεν τα κατάφερε ο Ικαρος στην Ρόδο έχασε απο τον κολοσσό 70-64

Μεταμορφωμένος προς το χειρότερο εμφανίστηκε ο Ίκαρος Χαλκίδας στο δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα του με τον Κολοσσό Ρόδου.

Μοιραία, λοιπόν, όχι απλώς απώλεσε τη διαφορά 18 πόντων που είχε χτίσει, αλλά έχασε και το ματς. Ο προπονητής του Άρης Λυκογιάννης, μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου, παραδέχθηκε πως ήθελαν πολύ το ροζ φύλλο αλλά πλήρωσαν την κακή απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος. Αναλυτικά τα όσα είπε…

Για την εκτός έδρας ήττα από τον Κολοσσό Ρόδου: «Καλησπέρα. Εύχομαι σε όλους καλή χρονιά γεμάτη υγεία. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε σύμφωνα με το πλάνο μας. Κυκλοφορήσαμε σωστά την μπάλα στην επίθεση, παίξαμε καλή προσωπική άμυνα και έτσι πήραμε αυτή τη μεγάλη διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου. Στα αποδυτήρια συζητήθηκε πολύ πως ο Κολοσσός Ρόδου θα επανερχόταν, δεν θα παρατούσαν το ματς έτσι εύκολα. Δυστυχώς, όμως, δεν κάναμε τίποτα από όσα είπαμε. Για να ακριβολογούμε, κάναμε τα ακριβώς αντίθετα. Δεν κυκλοφορήσαμε την μπάλα σωστά στην επίθεση, χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και στις δύο μεριές του παρκέ, χάσαμε όλες τις προσωπικές μονομαχίες και όλα τα ένας εναντίον ενός, δώσαμε την ευκαιρία στον Κολοσσό Ρόδου να επιστρέψει στο ματς και τα κατάφεραν. Όταν ένα παιχνίδι γυρίζει από τόσο μεγάλη διαφορά, μετά σου πηγαίνουν όλα στραβά. Στο ημίχρονο είπαμε να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο σε άμυνα και επίθεση όπως και στο πρώτο μισό, αλλά ήμασταν χειρότεροι και στους δύο τομείς».

Για το πόσο τους στοιχίζει η ήττα: «Εάν είχαμε πάρει τη νίκη θα ήταν όλα διαφορετικά, αφού θα ήταν ουσιαστικά μια «διπλή» νίκη για εμάς μια και θα αφήναμε πίσω τον Κολοσσό Ρόδου και θα παίρναμε μία εκτός έδρας σημαντική νίκη. Καλή συνέχεια στην ομάδα του Κολοσσού Ρόδου και το Δημήτρη (Πρίφτη) για το υπόλοιπο πρωτάθλημα».

Για τη μάχη της παραμονής στην Basket League ΟΠΑΠ: «Σίγουρα, υπάρχουν ομάδες που είναι κοντά στη βαθμολογία κι άλλες έχουν καλύτερο και άλλες χειρότερο πρόγραμμα στο δεύτερο γύρο. Το θέμα είναι η διάρκεια που θα έχουν και εντός, αλλά και εκτός παρκέ, καθώς δεν είναι μόνο το αγωνιστικό κομμάτι, αλλά και το οικονομικό που ταλανίζει πολλές ομάδες. Όποιος αντέξει σε όλα αυτά κι έχει διάρκεια θα μείνει στην κατηγορία».

Εκ μέρους των παικτών του Ίκαρου Χαλκίδας το λόγο πήρε ο Αλέξανδρος Βουγιούκας: «Ήταν πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες και είχε πολλή ένταση και πάθος. Εμείς δεν καταφέραμε να κρατήσουμε τη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου. Περιμέναμε ότι ο Κολοσσός Ρόδου θα αντιδράσει. Έπαιξε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, μπήκε πιο δυνατά από εμάς στο παρκέ και δίκαια κάλυψε τη διαφορά, κερδίζοντας και το παιχνίδι».                                                                                                                                                                             πηγή on sports

Ηρακλής Ψαχνών(νέοι) - Πανηλειακός(νέοι) 2-0. Νίκη με δύο ροπαλιές !

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα νέων του Ηρακλή Ψαχνών, καθώς επιβλήθηκε με 2-0 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα του Πανηλειακού.
Η ομάδα του κ. Σπυρόπουλου πήρε τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα κιόλας λεπτά και με ωραίους συνδυασμούς κλείδωσε τη νίκη από το πρώτο μέρος. Στο 34' ο Πολίτης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έδωσε το προβάδισμα στον ''μικρό'' Ηρακλή, και στο 45' ο Μαναρίτσας μετά από σπουδαίο συνδυασμό με Αποστόλου και Δεληγιώργη έγραψε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Η ομάδα του κ. Σπυρόπουλου παρουσίασε μια εξαιρετική εικόνα στον αγωνιστικό χώρο και δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να απειλήσει την εστία του Ανδρούτσου. Η νίκη εκτός από το πολυπόθητο τρίποντο έδωσε και αέρα αισιοδοξίας στην ομάδα καθώς προσπέρασε τον Πανηλειακό που κατείχε τη δεύτερη θέση. Η ομάδα των Ψαχνών σε 9 αγωνιστικές έχει αριθμητικό απολογισμό 17 βαθμούς και φιγουράρει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της Football League νέων, στο Νότιο όμιλο. Η νέα χρονιά εύχομαι να φέρει υγεία και πολλές επιτυχίες στις υποδομές του Ηρακλή.

ΗΡΑΚΛΗΣ ψΑΧΝΩΝ: (ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ.) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ, ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΔΟΥΛΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ, ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΜΑΝΑΡΙΤΣΑΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΚΟΜΑ: ΜΟΥΤΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΙΧΑΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΡΟΥΜΠΗΣ, ΡΟΓΚΑΣ, ΔΗΜΟΥ.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Λ.) ΚΟΥΡΟΥΜΠΕΤΖΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΝΤΑΒΑΡΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΣΧΟΥΛΙΑΣ, ΜΠΟΥΤΖΙΚΑΚΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΑΤΣΕΛΟΣ, ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ.
ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΚΟΜΑ: ΒΑΒΑΤΖΙΚΟΣ, ΦΙΚΑΙ, ΣΠΥΡΟΥ, ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

Η αθλητική ομάδα του eviagoal παίζει μπάλα στο ράδιο1 98,1

Κάθε Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή σκορ και ρεκόρ στο radio1 98,1  στις 3:30 το μεσημέρι και το Σαββατοκύριακο το radio1 98,1 παίζει μπάλα στα γήπεδα της Ευβοίας και όχι μόνο με ζωντανές μεταδόσεις και όλα τα αποτελέσματα.   ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΊΤΕ!!!!

Ανατροπή ανόδου για Καλλιθέα, 2-1 τον Φωκικό

Ανατροπή ανόδου για Καλλιθέα, 2-1 τον Φωκικό | onsports.grΜπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με  πέναλτι, ωστόσο η Καλλιθέα έδειξε χαρακτήρα γυρνώντας την εις βάρος της κατάσταση, επικρατώντας 2-1 του Φωκικού για να αναρριχηθεί στην 3η θέση.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε το 2014 για την Καλλιθέα. Η ομάδα της Αθήνας φιλοξενούσε τον Φωκικό και ήθελε μόνο το τρίποντο για να αναρριχηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και να αναπροσαρμόσει τους στόχους της.
Ωστόσο ο σύλλογος της Άμφισσας δεν ήταν διατεθειμένος να πέσει εύκολα. Στο τέλος όμως, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν επικρατώντας 2-1 και ανεβαίνοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στα πρώτα δευτερόλεπτα του παιχνιδιού, ο Γκαλάν έκανε το γυριστό με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν με πέναλτι 0-1
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φράγκος που ευστόχησε για να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Από εκεί και πέρα όμως, η Καλλιθέα έδειξε χαρακτήρα για να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση.

Στο 37’ ο Παγώνης με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 για να ολοκληρωθεί η ανατροπή με καρφωτή κεφαλιά του Γκαλάν στο 68’ δίνοντας και τη νίκη στην ομάδα του.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Μουσταφίδης, Καλαμιώτης, Πίκολο, Παγώνης, Ρουσάκης, Πούλγκα (59’ Κατσικογιάννης), Φαγιέ, Γκαλάν, Χαϊκάλης (89’ Ατματζίδης), Καραλής (78’ Φαμπρίς)
ΦΩΚΙΚΟΣ: Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος, Άλα, Ράντι, Θέος (62’ Γεωργουσόπουλος), Φράγκος, Σιμονιάν, Άλβαρεζ, Τζέκος, Πολυχρονάκης, Καλαγκάνη                                                                                                                                                                      πηγή on sports

Τέλος ο Φοντακάρο απο τον Ηρακλή Ψαχνών

Όπως αναφέραμε και στο πρωινό μας ρεπορτάζ(και οι πληροφορίες μας τελικά επιβεβαιώνονται) τέλος έλαβε η συνεργασία μεταξύ του ποδοσφαιριστή Κάρλος Φοντακάρο και της Διοίκησης του Ηρακλή Ψαχνών.                                                                                   πηγή psaxniwths