Σαν σήμερα 23 Μαρτίου 2014: Ποιότητα και δύναμη στα Ζάρκα με την Αυλιδα να παίρνει την νίκη στα τελευταία λεπτά.

Δυνατός αγώνας διεξήχθη στο Δημ. Γήπεδο Ζαράκων ανάμεσα στον ΑΟ Ζάρητρα και την ήδη πρωταθλήτρια ομάδα της Αυλίδας. Τελικό αποτέλεσμα 1-2.
Μοιρασμένο ήταν το πρώτο μέρος με τις δυο ομάδες να αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 22' με τον Σταματίου να ανοίξουν το σκορ 0-1. Στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους το σκορ δεν άλλαξε και το σφύριγμα τς λήξης του πρώτου μέρους βρήκε την Αυλίδα να προηγείται με 0-1.
Στην επανάληψη τα Ζάρητρα πίεσαν και κατάφεραν στο 75' να φέρουν τον αγώνα στα ίσια με γκολ που σημείωσε ο Αποστόλου 1-1.
Το δυνατό παιχνίδι συνεχίστηκε και η Αυλίδα κατάφερε ένα λεπτό πριν συμπληρωθούν τα 90' με τον Τσομάσκα που είχε μπει αλλαγή στο 67' να σημειώσουν το 1-2 που έδωσε στην Αυλίδα την εκτός έδρας νίκη και μάλιστα σε μια δυνατή έδρα πιστοποιώντας τον τίτλο της πρωταθλήτριας που ήδη κατέχει.