Σαν σήμερα 23 Μαρτίου 2014: Εύκολα ο ΑΟΝ Αρτάκης 3-0 τον Όλυμπο Γυμνού

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΑΟΝ Αρτάκης στο Ενωσιακό γήπεδο απέναντι στον ουραγό Όλυμπο Γυμνού που παρατάχθηκε με πολλά νέα πρόσωπα από την Ακαδημία. Παρά την κούραση της Τετάρτης από μτην Τρίπολη η ομάδα της Αρτάκης είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε στο 14'με κεφαλιά του Γκούρλα να ανοίξει το σκορ 1-0. Στο 37' ο Καραχάλιος πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και μέ πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό και στο 51' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν ο γκολκίπερ Μωραίτης ανέτρεψε τον Μακαντάση και αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη ( τελευταίος παίκτης). Την θέση του κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Ντούρμας ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με δυνατό σουτ ο Μαστροκώστας στο 61'που δέχθηκε μπαλιά πάσα από τον Καραχάλιο. Στο 76' με τον Μαστροκώστα η Αρτάκη είχε δοκάρι, ενώ και στο 83' ο βεσέλι είχε δοκάρι για τον Ολυμπο Γυμνού. Τελικό αποτέλεσμα 3-0 υπέρ του ΑΟΝ Αρτάκης.