Σαν σήμερα 22 Απριλίου 2015: Πλούσιο θέαμα στην Μακρυκάπα

Χωρίς άγχος και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο ΑΟ Μακρυκάπας και Ολυμπιακός Χαλκίδας πρόσφεραν και πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ. Νικητής του αγώνα ο ΑΟ Μακρυκάπας  με 3-2 ο οποίος προηγήθηκε ισοφαρίστηκε αλλά στο τέλος πήρε την νίκη

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στον αγώνα στο 16' με τον Σίδερη 1-0.
Στο 29' διπλασίασαν τα τέρματα τους με γκολ που σημείωσε ο Ντούμας 2-0.
Αντέδρασε ο Ολυμπιακός και με την λήξη του ημιχρόνου 45' με τον Σκριβάνο Π του Λ μείωσε το σκορ 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα ίσια με σκόρερ τον Μπασινά 2-2.
Και ενώ όλα έδειχναν πως πάνε για μοιρασιά οι δυο ομάδες ήρθε το 86' όπου ο έμπειρος Κηρύκος δεν άφησε να πάει χαμένη η ευκαιρία που του παρουσιάστηκε και την έστειλε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 υπέρ της Μακρυκάπας που ανέβηκε κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.