Σαν σήμερα 27 Μαρτίου 2016: Κόσκινα - Σκύρος 3-0

Εύκολο μεσημέρι είχε ο ΑΟ Κοσκίνων στο γήπεδο του όπου επιβλήθηκε με 3-0 του ΑΟ Σκύρου, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σε όλο τον αγώνα, πέτυχαν τρία γκολ, ενώ έχασαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Από την άλλη πλευρά οι Νησιώτες μας δεν κατάφεραν να σταθούν και να απειλήσουν τους γηπεδούχους σε κανένα σημείο του αγώνα παρά τις φιλότιμες προσπάθειες τους.
Με τους γηπεδούχους να χάνουν πολύ μεγάλη ευκαιρία ξεκίνησε ο αγώνας όταν στο 5' δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι σταμάτησε στα δοκάρια του Ορφανού.
Στο 17' ο Κοκκάλας βρέθηκε τετ-α-τετ αλλά πλάσαρε άουτ.
Στο 25' ο ίδιος παίκτης ότι δεν κατάφερε στην φάση του 17' το πέτυχε στο 25' όταν πλάσαρε σωστά στέλνοντας την πάλα στα δίχτα του Ορφανού 1-0.
Στο 39' τα Κόσκινα διπλασίασαν τα τέρματα τους με δυνατό σουτ του Ν. Δημολιάνη 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες και στο 87' πέτυχαν να τριπλασιάσουν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Βλάχος ράφοντας το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.