Με τεσσάρα ξεκίνησε ο Αγ. Λουκάς

Εύκολο απόγευμα και άνετη  νίκη για την ομάδα του Αγίου Λουκά ,απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο την ομάδα του Τραχηλιου, που προσπάθησε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και με αντεπιθέσεις να κάνει τη ζημιά. Παρόλα αυτά  άντεξε την πίεση μέχρι το πρώτο 25λεπτο όπου ήρθε και τό πρώτο γκόλ για τον Άγιο Λουκά. Έναν Άγιο Λουκά που στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε περισσότερο και κατάφερε να πετύχει αλλά τρία γκολ για να φτάσει άνετα στη πρώτη  του νίκη στο πρωτάθλημα.
Στο 8' ο Γιαννούλης μόνος του απέναντι στο τερματοφύλακα του Τραχηλιου ελάχιστα άουτ.
Στο 15' ο Μεταξάς σούταρε ανενόχλητο από το ύψος τις μικρής περιοχής η μπάλα ελαχιστα άουτ.
Στο 22' ο Ιωαννίδης ωραίο σουτ έξω από την περιοχή αλλά εξίσου ωραία απόκρουση του τερματοφύλακα του Τραχηλιου.
Στο 25' απο απευθείας χτύπημα φάουλ του Μεταξά η μπάλα στα δίχτυα του Τραχηλιου 0-1.
Στό 29' δυνατό σουτ του Μακρη για το Τραχηλι πέφτει όμορφα και απομακρύνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αγίου Λουκά.
Στο 31' κεφαλιά του Ιωαννίδη ύστερα από κόρνερ του Μεταξά ελάχιστα έξω
Στι 35' ο Πηλιχος τετ α τετ με το τερματοφύλακα του Τραχηλιου να διώχνει σωτήρια.
Στο 45' κεφαλιά του Γιαννούλη μέσα από τη μικρή περιοχή ή μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.
Στο 60' ωραίο πλασέ του Γιαννούλη μέσα από τη μικρή περιοχή 0-2.
Στο 63' με πανομοιότυπο τρόπο ο Γιαννούλης κάνει το 0-3.
Στο 80'  έπειτα από κόρνερ του Μεταξά ο Γκαμπρι  με δυνατή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι 0-4.