Ξεκίνησαν με νίκη στο Νεοχώρι τα Κόσκινα ( Βίντεο τα γκολ)

Με νίκη ξεκίνησε ο ΑΟ Κοσκίνων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας με 2-0 επί του Νηλέα Νεοχωρίου σε ένα αγώνα που στο πρώτο εικοσάλεπτο η ομάδα των Κοσκίνων ήταν κυρίαρχη, σημείωσε δύο γκολ και είχε την υπεροχή σε όλο το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές και αυτές από την πλευρά των φιλοξενούμενων. Η ομάδα του Νεοχωρίου ήταν ακίνδυνη επιθετικά και δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα την εστία των Κοσκίνων.
Με το ξεκίνημα του αγώνα τα Κόσκινα προηγήθηκαν στο 3' με ωραία ενέργεια του Μπασινά 0-1.
Στο 14' και πάλι ο Μπασινάς μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε και το πέναλτι που καταλογίστηκε εκτέλεσε εύστοχα ο Σταματούκος γράφοντας το 0-2.
Δείτε στιγμιότυπα και τα γκολ του αγώνα
Στο 25' ο Κότσαρης έσωσε το Νεοχώρι από παραβίαση όταν μετά από πλασέ εξ επαφής έδιωξε την μπάλα κόρνερ.
Στο 26' μακρινό σουτ του Ντούνη για τους γηπεδούχους έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχε και πλασέ του Ζωντού.
Στο 33' μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπασινά ο Κουρούπης  αστόχησε.
Στο 64' σέντρα του Μπασινά και νέο άστοχο πλασέ του Β. Δημολιάνη.