Ευκολο απόγευμα ο Αμαρυνθιακός 5-0 το Τραχήλι

Πολύ καλός ο Αμαρυνθιακός που ήταν κυρίαρχος σε όλο το παιχνίδι, και κατά διαστήματα έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο.
Η ομάδα του Αλέκου Αλεξανδρή πέτυχε πέντε γκολ ,έχασε πέναλτι ,είχε δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες να σημειώσει και άλλα τέρματα απέναντι στο φιλοξενούμενΤραχήλι που είχε αδυναμίες αλλά και αρκετές ελλείψεις καθώς κατέβηκε στο γήπεδο με μόλις 13' ποδοσφαιριστές.
Το σκορ άνοιξε στο 4' λεπτό ο Τζαβαλάς με πλασέ από κοντά έκανε το 1-0 εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας να απομακρύνει το δυνατό πλάγιο του Καραβά.
Το 2-0 έγινε στο 15' λεπτό πάλι από τον Τζαβαλά  από κόρνερ του Καραβά.
Στο 50' ο Κοντραζίου πέτυχε το 3-0 πάλι από πάσα του καραβά
Ο Κοντραζίου διπλασίασε τα τέρματα του στο 56' πετυχαίνοντας το 4-0.
Και το σκορ έκλεισε με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ ο Μυρτέζα στο 75'.
Ο Αμαρυνθιακός έχασε πέναλτι στο 66 με τον Κοντραζίου να στέλνει την μπάλα άουτ,και είχε δοκάρι με τον Κοντό στο 74'.
Απο τις ευκαιρίες κρατάμε από το πρώτο ημίχρονο το σουτ του Μυρτέζα στο13' που πέρασε άουτ, το σουτ του Μωραίτη στο 24' που απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γεραντώνης, και ένα σουτ για τους φιλοξενούμενους με τον Μιχελή στο 45' που πέρασε άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο το τραχήλι είχε την ευκαιρία να πετύχει το γκολ της τιμής σε 2 περιπτώσεις .
Στο 55 όταν ο Μακρής Ν από κοντά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε κόρνερ του Ελμασλάρι και στο 72' όταν ο Σπάχο απέκρουσε σουτ του Μακρή Δ μέσα απο την περιοχή.