Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής Αήττητος - ΑΟ Χαλκίς 1-1

Αήττητος και Χαλκίδα μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο ντέρμπι κορυφής του 7ου ομίλου με το ισόπαλο 1-1, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος και η Χαλκίδα στο δεύτερο.

Με την έναρξη του αγώνα στο 2' η Χαλκίδα σημείωσε γκολ με τον Μπλάνκο που όμως ο Διαιτητής ακύρωσε για φάουλ του σκόρερ δεχόμενος τις έντονες διαμαρτυρίες για την ακύρωση του γκολ.
Στο 10' ο Σταυριανός με εξαιρετική επέμβαση απέκρουσε δυνατό σουτ του Κρητικού.

Στο 30' οι γηπεδούχοι που πίεζαν με συνεχόμενα κόρνερ είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιλιγγίρης που από κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει.
Στο 32' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Κρητικού.

Στο 52' ο Αήττητος άνοιξε το σκορ με πλασέ του Κρητικού που δέχθηκε την μπάλα μετά από απόκρουση του Σταυριανού 1-0.

Η Χαλκίδα απάντησε μετά από πέντε λεπτά ισοφαρίζοντας με γκολ που σημείωσε ο Μπλάνκο 1-1.
Με την σέντρα στο επόμενο λεπτό 58' ο Αήττητος έχασε μεγάλη ευκαιρία σε πλασέ τετ-α-τετ άουτ του Κρητικού.

Στο 75' η Χαλκίδα ζήτησε πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε χέρι αμυνόμενου μετά από εκτέλεση φάουλ του Θωμά.

Η συνέχεια δεν είχε κάτι αξιόλογο με τους γηπεδούχους να προσπαθούν αλλά ανορθόδοξα και χωρίς αποτέλεσμα με την Χαλκίδα να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα μέσα στα Σπάτα.