Σαν σήμερα 24 Μαρτίου 2018: Άστραψε και βρόντηξε ο ΑΟ Ζάρητρα 4-0 το Νηλέα Νεοχωρίου

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Ζάρητρα επικράτησε με 4-0 του Νηλέα Νεοχωρίου δύο στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος (+ ένα ρεπό) και βρίσκεται 180' μακριά από την κατάκτηση του τίτλου,  σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο που σημείωσαν δύο γκολ με τον γκολκίπερ Παπαχρήστου να σώζει δύο τέτ-α-τετ, απέναντι στον Νηλέα που δεν έκανε φάση στο πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν ήταν ανταγωνιστικοί σε ένα μοιρασμένο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερα να μπουν στην περιοχή του Καλιοτζή. Αντίθετα οι γηπεδούχοι με τέσσερις επιθέσεις σημείωσαν άλλα δύο γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους.
Στο 9' εντυπωσιακή επέμβαση του Παπαχρήστου σε τετ-α-τετ του Μπράχα.
Στο 11' ο Μπράχα μετά από πάσα του Παναγιώτου άνοιξε το σκορ 1-0.
Στο 16' και πάλι Μπράχα με πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.
Στο 40' και πάλι ο Παπαχρήστου έσωσε την εστία του σε πλασέ του Παναγιώτου.
Στο 71' ο Γκολκίπερ του Νηλέα έσωσε για μία ακόμα φορά την εστία του σε πλασέ από κοντά του Ντούνη.
Στο 82' ο Μπράχα σημείωσε το τρίτο του γκολ ανεβάζοντας το σκορ στο 3-0.
Στο 85' ο Παναγιώτου διαμόρφωσε το τελικό 4-0.