Ήττα -μαχαιριά για τον Απόλλωνα Ερέτριας(0-2) από τον Πανθηραικό

Ήττα που ισοδυναμεί με καταστροφή υπέστη ο Απόλλων Ερέτριας με 2-0 από τον Πανθηραικό
και πλέον βλέπει το μέλλον ζοφερό. Η ομάδα του Δ.Βαλκάνου είχε την ατυχία να δεχτεί το πρώτο γκόλ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κι ενώ λίγο νωρίτερα η κεφαλιά -λόμπα του Τόρα είχε βρεί το οριζόντιο δοκάρι.
Δύο φορές άτυχος ο Απόλλων Ερέτριας ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο έκανε πάλι την καλύτερη του εμφάνιση .
Στο δεύτερο μέρος οι της Ερέτριας βγήκαν στο ξέφωτο μήπως και ισοφαρίσουν όμως οι Σαντορινιοί με πολύ κέντρο έβγαιναν στην ανοιχτή άμυνα του Απόλλωνα με επιθέσεις που εγκυμονούσαν κινδύνους.Και σαν μην έφταναν όλα αυτά ήρθε στο τέλος ο Χριστοδουλόπουλος να ανατρέψει τον Πολικρέτι και ο Γκαϊνταρτζής που είχε δώσει το προβάδισμα στο 45' να τελειώσει την δουλειά με την εσχάτη των ποινών.
Σίγουρα κανείς δεν θα ήθελε να είναι στην θέση των παικτών της Ερέτριας μετά το τέλος του αγώνα παρά την ιαχή ''Απόλλων Ερέτριας''που ακούστηκε από τα χείλη όλων των παικτών σε μια προσπαθεια από την μεριά τους να πάρουνε κουράγιο για την δύσκολη συνέχεια.
Από την μεριά του ο Πανθηραικός άφησε καλές εντυπώσεις με παίκτες που ήξεραν τι ήθελαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο παίρνοντας μιά άτυπη ρεβανς για την ήττα του Καμαρίου λίγες ώρες νωρίτερα από την ψυχωμένη Χαλκίδα.