Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς Απόλλων Ερ. και Ηρακλής Ψ.(1-1)

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, βουνό, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλου Απόλλωνας Ερέτριας και Ηρακλής Ψ. έδωσαν ραντεβού για την ρεβάνς με αυξημένες ελπίδες και για τους δύο μετά το 1-1 στο γήπεδο της Γυμνού.Οι δύο μονομάχοι είχαν από ένα ουσιαστικά ημίχρονο τα ηνία στο μάτς με το πρώτο μέρος να ανήκει στους παίκτες του κ.Βαλκάνου τότε που στο21'  προηγήθηκαν στο σκορ μετά από κόρνερ του Μώρου και κεφαλιά του Καλοχωρίδη που τρύπωσε στην άμυνα των φιλοξενούμενων.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής ήταν πιο ουσιαστικός και με την έναρξη (50') έφτασε στην ισοφάριση  τότε που ο Αγγελάτος Γ.δέχτηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και από αριστερά πλάσαρε εύστοχα τον Ναβροτζίδη φέρνοντας το ματς στα ίσια .Γενικά έγινε ένα ενδιαφέρον ματς με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν προβάδισμα ενόψη της ρεβάνς.Στην εκπνοή έγινε η φάση του αγώνα όταν ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Τόρα προκαλώντας θύελλα διαμαρτυριών από την πλευρά των Ερετριανών και στην συνέχεια της φάσης μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Ντουλαβέρη πάνω στον Μήτρου ο παίκτης της Ερέτριας δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη και πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια.Καλή σε γενικές γραμμές η διαιτησία των Κασομούλη,Τσιφλάκου και Κελεπούρη.
Απόλλων Ερέτριας:Ναβροτζίδης,Μεκανάι(46'Ρούσσος),Κορακιανίτης(73'Αμαραντίδης),Σμπιλίρης,Κοντός,
Καλοχωρίδης,Μπαλόζι,Ντουλαβέρης,Βαλκάνος,Τόρα,,Μώρος.
Ηρακλής Ψ:Κηρόπουλος,Ζουλιώτης,Σπανός,Μπακομήτρος,Ρεπετσάς,Τσολάκος,Σιαράπης(76'Χασαπίδης)
Αγγελάτος Γ,Γκάβαλης(90'Ντούμας),Σκριβάνος Π του Δ(90'Βογιατζής),Μήτρου.