ΑΟ Μακρυκάπας- Παντριαδικός 2-0

Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος του δεύτερου μέρους η Μακρυκάπα πήρε σημαντική νίκη στο  γειτονικό ντέρμπι με 2-0 από τον μαχητικό Παντριαδικό και ανέβηκε αισθητά στην βαθμολογία.
Από την άλλη πλευρά ο Παντριαδικός παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Το πρώτο μέρος είχε λίγες φάσεις που πέρασαν ανεκμετάλλευτες με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη 58' με ένα εξαιρετικό διαγώνιο σουτ του Σίδερη η Μακρυπάπα άνοιξε το σκορ 1-0.
Στο 84' οι γηπεδούχοι κλείδωσαν την νίκη με γκολ που σημείωσε ο Τσουμάνης με κεφαλιά 2-0 που ήταν το τελικό σκορ του αγώνα