Πάτησε ''γκαζι'' η Τριάδα στο β' ημίχρονο και επικράτησε (3-0) της Καστέλλας

Μετά από ένα ανούσιο και κακό πρώτο ημίχρονο η Τριάδα επιβλήθηκε στο δεύτερο μισό του ματς της Καστέλλας με 3-0 βυθίζοντας την κι άλλο στην βαθμολογία.
Οι παίκτες του κ.Τσιμιχόδημου στο
πρώτο μισό του παιχνιδιού είχαν μεν την υπεροχή όμως αναλώνονταν σε ανούσιες και άσκοπες κινήσεις επιτρέποντας τους φιλοξενούμενους να κρατούν με ευκολία το 0-0.
Βέβαια στο τέλος του ημιχρόνου θα μπορούσαν οι γηπεδούχοι να έμπαιναν μπροστά στο σκορ όμως το αριστοτεχνικό φάουλ του Μουτουσίδη βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι.Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Γ.Χασάνδρα έδωσε πνοή στην επίθεση και ο εν λόγω παίκτης κέρδισε στο 62' πέναλτι σε ανατροπή του από τον Αρχοντούλη .Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Κατσίμπρας κάνοντας το 1-0.
Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι αποβάλλοντας το άγχος έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο.
Αν και στο 70 η Καστέλλα έχασε την μοναδική της ευκαιρία όταν από σέντρα του Δεληγιώργη ,ο Χρυσικός με πλασέ βρήκε τον Οικονομίδη σε ετοιμότητα.
Στο 78΄ο Μουτουσίδης πέτυχε το 2-0 όταν εκμεταλλεύτηκε παράλληλη σέντρα του Χασάνδρα και στο 88' ο ίδιος παίκτης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα μετά από σουτ του Χασάνδρα .Γ. που βρήκε το δοκάρι και στην επαναφορά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Τριάδα πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα με την Καστέλλα να παραμένει ουραγός στην βαθμολογία.
Πολύ καλή η διαιτησία των Βρακά,Αργύρη και Κούκουρα.