Στάση Σκεπαστή για τον Α.Ο.Ν.Α.

Στην πρώτη του απώλεια βαθμών υποχρέωσε η Σκεπαστή τον Α.Ο.Ν.Α. με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.
Στο Ενωσιακό ο πρωτοπόρος Α.Ο.Ν.Α. τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Σκεπαστή και παρότι προηγήθηκε δώδεκα λεπτά πριν το τέλος δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη δέκατη σερί  νίκη του.
Οι φιλοξενούμενοι που προέρχονταν από δύο σερί ήττες παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο και στο τέλος δικαιώθηκαν με το βαθμό της ισοπαλίας.
Η Σκεπαστή προσπάθησε να αιφνιδιάσει και μόλις στο 1΄ ο Αλεξίου πλάσαρε δίπλα από το δοκάρι του Αγριόδημου.
Η Αρτάκη στο 8΄ απάντησε στις ευκαιρίες με τον Καραντάκη να πλασάρει στο οριζόντιο δοκάρι.
Στην εξέλιξη της φάσης ο Α.Ο.Ν.Α. ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Κούκα.
Με την Αρτάκη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να πιέζει για την επίτευξη του γκολ κύλησε όλο το πρώτο ημίχρονο.
Η μορφή του παιχνιδιού δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος με τους τυπικά γηπεδούχους να φτάνουν κοντά στο γκολ στο 58΄ με τον Καραντάκη να πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
Η Σκεπαστή προσπαθούσε να χτυπήσει στην κόντρα με τον Αλεξίου στο 62΄ να σουτάρει δίπλα από τα δοκάρια του Αγριόδημου.
Από εκεί και έπειτα η πίεση της Αρτάκης έγινε ασφυκτική με το παιχνίδι να παίζεται στο μισό γήπεδο.
Στο 72΄ το γκολ του Καραντάκη ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τους Αρτακιανούς να διαμαρτύρονται έντονα προς τον επόπτη.
Η κεφαλιά του Γεωργίου στο 76΄ πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρόπουλου.
Ο Μπαλαμπάνης στο 78΄ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έδωσε το προβάδισμα στον Α.Ο.Ν.Α.
Ενώ όλα έδειχναν πως η Αρτάκη θα συνεχίσει με το απόλυτο η Σκεπαστή δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.
Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κωνσταντός με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Αλεξίου μέσα στην περιοχή ο οποίος στη σέντρα που επιχείρησε ο διαιτητής είδε πέναλτι σε χέρι του Πουρνή.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κωνσταντός στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς