Mε έξι ''ροπαλιές' ο Ηρακλής Ψ.σκόρπισε την Καστέλλα(6-0).

Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ηρακλής Ψ.πέρασε σαν αέρας από το γήπεδο της Καστέλλας συνεχίζοντας να κυνηγάει την πρωτοπόρο Αρτάκη.
Το σκορ άνοιξε στο 34' ο Καραχάλιος  όταν από σέντρα του Ζουλίωτη ο Γκάβαλης έπιασε καρφωτή κεφαλιά απέκρουσε ο γκολκίπερ Κουρτέλης και στην επαναφορά ο εν λόγω έκανε το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πήρε μπαλιά από τον Ανέστη και πλάσαρε εύστοχα. Ένα λεπτό αργότερα ο Μήτρου σε κενή εστία μετά από πάσα του Γκάβαλη ανέβασε τον δείκτη στο 0-3.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εντυπωσιακή εμφάνιση του Γκάβαλη με τρία προσωπικά γκολ διαμόρφωσε το τελικό 0-6.
Στο 62΄έπαιξε το 1-2 με τον Ανέστη
πλάσαρε εύστοχα ,στο 88' με καταπληκτικό σουτ και στο 90΄το κερασάκι στην τούρτα με νέο πλασέ.Συμπερασματικά υγιεινό απόγευμα για την ομάδα του Ηρακλή Ψ. απέναντι σε μια ακίνδυνη