ΑΟ Σκύρου - Νηλέας Νεοχωρίου 1-0

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε ο αγώνας στο Νησί και το πέτυχε η Σκύρος στο 2' όταν μετά από πάσα του Δαλακλίδη ο Λύκος από κοντά πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν μετά τον αιφνιδιασμό που δέχθηκαν αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Μετά το δεκάλεπτο οι Σκυριανοί ανέβασαν απόδοση και είχαν δυο καλές ευκαιρίες που έσωσε ο γκολκίπερ του Νηλέα Παπαχρήστος αποκρούοντας σωτήρια.

Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την Σκύρο να προηγείται στο σκορ 1-0.

Μοιρασμένος ξεκίνησε στο δεύτερο μέρος ο αγώνας με παιχνίδι κέντρου για το πρώτο δεκάλεπτο και το σκορ να παραμένει 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.
Χωρίς ιδιαίτερες απειλές μπροστά στις δύο εστίες συνείστηκε ο αγώνας, αλλά στο 84' ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έσωσε την εστία του αποκρούοντας σωτήρια δυνατό πλασέ του Χροναίου
Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα που βρήκε τον ΑΟ Σκύρου νικητή με 1-0 να παίρνει το τρίποντο.