Μοιρασιά στον Βατώντα ανάμεσα σε Αστέρα και Σκεπαστή (2-2)

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο Αστ.Βατώντα και Σκεπαστή αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.
Το πρώτο μισό του παιχνιδιού ήταν μέτριο με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε επιθέσεις χωρίς αντίκρυσμα.
 Παρόλα αυτά η Σκεπαστή στην μοναδική καλή στιγμή άνοιξε το σκορ στο 43' με τον Ζουζουλή να ελίσσεται έξω από την περιοχή και με δυνατό σουτ να νικάει τον Σταθαρά.
Στο δεύτερο ημίχρονο με την έναρξη και συγκεκριμένα στο 54' ο Σκριβάνος άνοιξε λογαριασμό με την νέα του ομάδα ισοφαρίζοντας με άπιαστο σουτ που χτύπησε πρώτα στο δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα.
Στο 82' ο Θαλασσινός Ι.του Β.ανατράπηκε μέσα στην περιοχή ο κ. Βελέντζας έδωσε πέναλτι στην εξέλιξη της φάσης διαμαρτυρήθηκε ο Σταθαράς αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κωνστάντιος βάζοντας τους φιλοξενούμενους και πάλι μπροστά στο σκορ.
Στο 87' ο Γούναρης με άπιαστο σουτ από εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.
Οι γηπεδούχοι οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα ζητώντας πέναλτι στο 53 'σε ανατροπή του Κικίδη από τον Θαλασσινό Ι. του Αθαν.

Αστ.Βατώντα:Σταθαράς,Κοτρώτσιος,Κικίδης(82'Καραχάλιος),Τσώκος,Ντούκα,Χασανλάρι,Ματράκα
(61΄Γκέκας),Γούναρης(90'Κατόλης),Χρόνης(71'Τζαφέρος),Σκριβάνος,Νεσίμι.

Σκεπαστή:Σωτηρόπουλος.Θαλασσινός Ι του Αθ,Ανδρέου,Καλλίτσης,Κωνστάντιος,Καψάλας,Γεωρ-
γιου(67'Καρατζούδης),Ξιφαράς,Θαλασσινός Ι του Β,Θαλασσινός Αθ,Ζουζουλής.